Aktywność seksualna a andropauza

aktywnosc-seksualna-a-andropauza

Aktywność seksualna dla każdego jest niezwykle ważna. Z wiekiem u mężczyzn maleje ilość testosteronu. Wraz z obniżeniem poziomu tego ważnego, męskiego hormonu, obniża sie zarówno libido, jak i sprawność seksualna mężczyzn

Coraz mniej ochoty

Spadek męskiego hormonu płodności wpływa na zmniejszenie masy kostnej i mięśniowej, nadwagę, pogorszenie samopoczucia. Większość mężczyzn skarży się również na zaburzenia sprawności seksualnej.

W młodym wieku mężczyzna przeżywa dwa stopnie orgazmu:

  • odczucie zbliżania się wytrysku
  • ejakulację.

Mężczyźni w trakcie andropauzy zupełnie zatracają pierwszą fazę. Ponad to z wiekiem siła wytrysku zmniejsza się, a wzwód trwa bardzo krótko. Część mężczyzn niekiedy nie ma wytrysku w trakcie stosunku, nie oznacza to jednak, że nie odnieśli oni satysfakcji.

Coraz więcej czasu

Po osiągnięciu pięćdziesiątego roku życia proces wzwodu członka trwa nieco dłużej. Nawet jeśli jest on stymulowany bezpośrednio, pełny wzwód zostaje osiągnięty po upływie kilkunastu lub kilkudziesięciu minut. Znika natomiast problem przedwczesnego wytrysku, co sprawia, że stosunek może trwać o wiele dłużej, a kobieta osiąga większą satysfakcję.

Anna Ś+JPR

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ