Czy piwo jest dobre na nerki?

czy-piwo-jest-dobre-na-nerki

Bardzo często słychać opinie, że piwo pozytywnie wpływa na pracę nerek. Ale czy faktycznie tak jest? Czy to może tylko tak często powtarzany mit, że traktowany jest jak prawda oczywista?

Piwo i jego znaczenie

Piwo jest najstarszym i najczęściej spożywanym napojem alkoholowym, a także i jednym z najpopularniejszych napojów na całym świecie. Pierwsze wzmianki na temat piwa pochodzą z roku 4000 p.n.e. Od najdawniejszych czasów piwo miało ogromne znaczenie. Dziś również tak jest, szczególnie w Polsce, gdyż Polacy uwielbiają ten trunek.

Wady i zalety piwa

Piwo, jak każdy alkohol, ma swoje wady i zalety. Jako produkt naturalny zawiera m.in. krzem hamujący osteoporozę, błonnik poprawiający pracę przewodu pokarmowego, witaminy z grupy B pobudzające trawienie oraz aminokwasy i antyutleniacze. Picie dużych ilości piwa powoduje jednak i pewne konsekwencje, bowiem alkohol ten jest dość kaloryczny, a także może się przyczynić do zachorowania na raka (m.in. raka piersi czy przełyku). Przypominam, że kobiety w ciąży nie mogą pić piwa, wbrew powtarzanym opiniom.

Jak piwo działa na nerki?

Panuje powszechne przekonanie, że piwo pozytywnie wpływa na nerki, gdyż je oczyszcza. Jaka jest prawda? Piwo jest uznawane przez niektórych lekarzy za dobry środek leczniczy w przypadku kamicy nerkowej, a wynika to z faktu, iż ma ono działanie moczopędne.

Sabina Sosnowska

8 KOMENTARZE

  1. Wszystko jest zdrowe jeśli jest spożywane z umiarem. Ale tekst o zdrowotnym wpływie piwa przekonuje mężczyzn do trafnej diagnozy lekarza 🙂
    Mnie piwo z miodem stosowane na ciepło wieczorem pomaga przy pierwszych objawach przeziębienia.

  2. właściwie to się cieszę,że piwka nie lubię i nie piję, ominą mnie niektóre choroby, ale z drugiej strony patrząc…..mogłabym się pozbyć innych dolegliwości (np. trawiennych) 😛 I bądź tu mądry! Może lepiej polubić ten złoty napój?

  3. MMuszę przyznać,że ucieszył mnie ten artykuł i to,że piwo nie ma większego wpływu na nerki.Poza jednym,że ma właściwości moczopędne.Wolę wypijać duże ilości płynów niż piwo.Nie luubie tego smaku.I już sam zapach mnie odpycha

ZOSTAW ODPOWIEDŹ