dieta-ryzowa-kempnera-jakie-sa-jej-zalozenia

Ryż jest wspaniałym produktem roślinnym, który często stanowi składnik codziennych jadłospisów. Czy dieta ryżowa Kempnera jest skuteczna? Jakie są jej założenia?

Dieta ryżowa Kempnera

Taka forma diety jest dość rygorystyczna, ale za to niezwykle skuteczna. Wymaga konsekwencji. Dieta ryżowa jest coraz bardziej popularna na całym świecie. Odpowiednio stosowana może doprowadzić do osiągnięcia imponujących efektów. Na ryżowej diecie można bowiem jednorazowo schudnąć nawet 10 kilogramów. Dietę, opartą na ryżu powinno się stosować nie dłużej niż około 20 dni. Została ona opracowana przez Waltera Kempnera, który badał wpływ produktów na ludzki organizm. Badacz odkrył, że spożycie odpowiedniej ilość ryżu działa na obniżenie ciśnienia i poziomu cukru we krwi.

Założenia diety ryżowej Kempnera

Dieta ryżowa Kempnera polega na dziennym spożyciu ok. 1000 kalorii. Jest to niewielka ilość energii, ale osoby stosujące dietę nie odczuwały nasilonego głodu. Taka forma odchudzania zapewni nam gwarancję sytości i niezbędnej energii, ponieważ ryż zawiera dużą ilość magnezu i potasu, który usuwa nadmiar wody z organizmu i przyśpiesza spalanie. Uruchamia także równowagę kwasowo – zasadową, wspierając proces trawienia. Przy takim odżywianiu zaleca się całkowite odstawienie soli, która zatrzymuje wodę w naszym ciele.Dieta jest źródłem błonnika, który pomaga usunąć wszelkie toksyny.

Składniki ryżowej diety

Jadłospis w ryżowej diecie nie opiera się tylko na spożywaniu samego ryżu. Ważnym elementem są także inne produkty, które uzupełnią ryby, białe mięsa, orzechy oraz drożdże. W diecie powinny znaleźć się także rośliny strączkowe, pestki słonecznika i grubo mielone produkty zbożowe. Dużą rolę odgrywa także nawadnianie organizmu. W tym celu należy pić minimum 2,5 l płynów dziennie. Dobrą przekąską będą owoce lub chrupkie pieczywo.

Jadłospis w ryżowej diecie

Posiłki spożywane w diecie ryżowej Kempnera powinny być odpowiednio zbilansowane. Należy jeść je regularnie. Jadłospis składa się ze śniadania, kolacji oraz dwóch przekąsek między posiłkami. Na śniadanie idealne będą owoce. Ugotowany ryż z dodatkiem owoców takich jak banan czy truskawki będzie zdrowym początkiem dnia. Ryż z warzywami to propozycja na obiad. Kombinacja może być dowolna, ale warto dodać do niej zioła oraz orzechy. Na kolację możemy zjeść ryż z jabłkami i cynamonem lub z warzywami. Jabłko czy banan zastąpią nam słodkie i słone przekąski.

Dieta ryżowa Kempnera jest skuteczna. Zdrowe produkty, pełne witamin i minerałów, połączone z ryżem, tworzą kolorową mieszankę. Dzięki takiej diecie zyskamy wymarzoną sylwetkę i dużą dawkę energii.

Katarzyna Antos