jak-uporac-sie-z-chrapaniem

Chrapanie to przypadłość, z której chętnie żartujemy, tymczasem ten z pozoru błahy problem prowadzi do stałego zmęczenia. Jak uporać się z uciążliwymi dolegliwościami, by rano obudzić się wypoczętą?

Wylecz infekcje do końca!

Do tej pory nie miałaś problemu z chrapaniem, ale od kilku dni budzisz się zmęczona, a twój partner skarży się na uciążliwe odgłosy? Niewykluczone, iż źródeł problemu należy szukać w niewyleczonych infekcjach. Wiele osób uważa, że choroba ustępuje wraz ze zniknięciem kataru i obrzęku gardła. Tymczasem wydzielina zalegająca w zatokach prowadzi do niedrożności kanałów nosowych, co z kolei objawia się chrapaniem. Po wyleczeniu infekcji zaburzenia snu zazwyczaj ustępują.

Poduszka wspomagająca leczenie chrapania

Stare ludowe porzekadło głosi, iż „jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz”. Jest w tym sporo prawdy, ponieważ niewłaściwie dobrana poduszka czy materac sprzyja chrapaniu. Na poduszce nie warto oszczędzać, ponieważ od tego, czy zapewnimy właściwe podparcie dla głowy, szyi i kręgosłupa, zależy jakość naszego snu. Przykładem poduszki wpływającej korzystnie na efektywność spoczynku jest Dr. Sapporo poduszka PIANO NIECHRAPKA wspomagająca leczenie chrapania, która w całości została wyprodukowana w Polsce. Została ona wykonana z najwyższej jakości pianki z pamięcią, w związku z tym, iż w strukturze wyrobu znajdują się otwarte komórki, możliwy jest swobodny przepływ powietrza. Jak działa poduszka Dr. Sapporo? W związku z tym, iż problem chrapania ulega nasileniu, gdy śpimy w pozycji na wznak, poduszka Piano została zaprojektowana w taki sposób, iż wymusza ułożenie głowy na boku. To proste rozwiązanie zapobiega opadaniu języka ku tyłowi, w rezultacie przestrzeń przepływu powietrza zwiększa się, ułatwiając tym samym swobodne oddychanie. Warto jednak pamiętać, iż żadna poduszka nie likwiduje przyczyn chrapania, w związku z tym należy traktować ją jako uzupełnienie leczenia.

Zerwij z nałogiem!

Osoby, które palą papierosy, częściej zmagają się z chrapaniem niż ich rówieśnicy niekorzystający z używek. Wynika to z działania nikotyny, która przyczynia się do zalegania śliny w tchawicy i krtani, co z kolei działa drażniąco na gardło i prowadzi do obrzęku śluzówki. W rezultacie wentylacja płuc jest utrudniona, a nasze narządy niedostatecznie dotlenione.

Zrzuć zbędne kilogramy!

Wśród czynników sprzyjających chrapaniu wymienia się nadwagę. Otyłość wpływa negatywnie na jakość snu, osoby dotknięte tym problem chrapią zdecydowanie głośniej od swoich szczupłych rówieśników. W związku z tym warto zmienić nawyki żywieniowe i zacząć ćwiczyć. Nie chcesz wydawać pieniędzy na siłownię? Zacznij biegać, jeździć na rowerze lub spacerować. Osoby, którym nieobca jest aktywność fizyczna, cieszą się lepszym samopoczuciem, a napięcie ich mięśni ulega poprawie.

Jeśli mimo wprowadzenia zmian wciąż chrapiesz, zapisz się na wizytę do lekarza. Nie pozwól, aby problemy z oddychaniem podczas snu wpływały negatywnie na twoje samopoczucie i jakość wypoczynku.

[1] TNS OBOP na zlecenie DCL Medicus ze strony www.chrapaniestop.pl

Dr. Sapporo