W dzieciństwie Christinie Krüsi przyszło zmierzyć się z piekłem. Dziewczynka padła ofiarą molestowania i seksualnych nadużyć ze strony osób, które obdarzyła zaufaniem.
Dziś, jako dorosła kobieta, Krüsi walczy z molestowaniem najmłodszych. Swoje traumatyczne przeżycia opisała w książce pt. “Raj był moim piekłem”, która do polskich księgarń trafi już niebawem, tj. 22 października. Z kolei na 28 października na godz. 19:00 zaplanowano spotkanie z autorką w w warszawskiej księgarni “Wrzenie Świata”. W wydarzeniu może wziąć udział każdy, organizator, wydawnictwo MUZA SA, zapewnia tłumaczenie z języka niemieckiego. Wieczór autorski poprowadzi Tomasz Osoiński, germanista, poeta i filolog klasyczny.
Pierwsze lata dzieciństwa Christina Krüsi może porównać do pobytu w raju, jej rodzice prowadzą pracę misyjną na rzecz organizacji Wycliffe w Boliwii. Niespodziewanie eden staje się piekłem, gdy podczas tajnego rytuału sześcioletnia Christina zostaje naznaczona jako „wybrana”. Od tej pory traktowana jest jak bezwolna ofiara i wykorzystywana seksualnie przez misjonarzy. W wieku 11 lat wraca do Szwajcarii i dopiero tu podejmuje decyzję aby przemówić i wydać przestępców, pomimo wstydu, lęku oraz zagrożenia, jakie może ściągnąć na rodzinę.
Autorka długo zastanawiała się nad spisaniem swoich traumatycznych przeżyć i wydaniu ich w postaci książki. Chciała zapomnieć o przeszłości i cieszyć się normalnym życiem, jednak w końcu postanowiła zmierzyć się z demonami i tym samym udzielić wsparcia osobom, które spotkał podobny los.
“Raj był moim piekłem” to przejmująca opowieść o utracie niewinności i powolnym odzyskiwaniu godności. To także wzruszający obraz kobiety, która nie poddała się w drodze do odnalezienia wewnętrznej wolności i spokoju. Książkę można traktować jako wyznanie osoby spełnionej pomimo osobistych tragedii. Christina przyznaje, że kocha życie i ludzi – Marzę o lepszym świecie, w którym wszystkie dzieci mogą dorastać bezpiecznie. Żyję dla tego marzenia – podkreśla autorka.
Odważyłam się stawić czoła swojemu piekłu. Jako dorosła kobieta musiałam ponownie spojrzeć prosto w paskudnie wykrzywione oblicze mojego strasznego dzieciństwa. Nauczyłam się akceptować samą siebie taką, jaka jestem, ze wszystkim, co mnie spotkało – pisze Christina Krüsi
Christina Krüsi, urodzona w 1968 roku w Szwajcarii, spędziła dzieciństwo w boliwijskiej puszczy, dokąd jej rodzice zostali posłani przez organizację Wycliffe jako tłumacze Biblii. Po powrocie do ojczyzny studiowała zarządzanie edukacją, a obecnie działa zawodowo głównie na polu sztuki i zarządzania konfliktami. Prowadzi stowarzyszenie Christina Krüsi Foundation walczące z nadużyciem seksualnym wobec dzieci. Ma dwóch dorosłych synów, mieszka w Zurychu.
Autor zewnętrzny