Masaż twarzy w domu

masaz-twarzy-w-domu

Masaż twarzy oprócz walorów upiększających ma także inne cenne właściwości. Niewątpliwie działa antystresowo i głęboko relaksująco, uspokaja, a nawet łagodzi problemy z zasypianiem.

Nawet jeśli nie mamy czasu albo wytrwałości, by codziennie oddawać się masażowi, warto to zrobić po ciężkim, męczącym dniu. Masowanie twarzy przyniesie ukojenie, spokój i wiele przyjemności.

Masaż twarzy krok po kroku

  • Umyj dokładnie skórę twarzy oraz szyi i osusz ręcznikiem.
  • Nałóż na palce krem, którego używasz do pielęgnacji twarzy. Przy wieczornym lub relaksacyjnym masażu możesz użyć olejku kosmetycznego lub do kremu dodać kilka kropel olejku zapachowego (aromaterapia), ampułki z witaminami (np. A+E) albo użyć specjalnego kremu.

  • Rozsmaruj krem na twarzy i szyi. Jeśli poczujesz opór na skórze w trakcie masażu dobierz odrobinę kremu na opuszki palców.
  • Masuj posuwistymi ruchami skórę szyi, powoli przechodząc na podbródek.
  • Wykonuj pociągłe ruchy opuszkami palców po obu stronach twarzy, kierując się od spodu podbródka w kierunku żuchwy. Powtarzaj ten ruch powoli, kilkakrotnie.
  • Przesuwaj palcami od środka brody po linii żuchwy w kierunku uszu.
  • Przejdź z brody w kierunku ust i poświęć im chwilę masując okrężnymi ruchami lub ugniatając. Następnie kilkoma pociągłymi ruchami wymasuj nos kierując się ku górze i zatrzymaj się na czole.
  • Od środka czoła przesuwaj opuszki palców w kierunku skroni. Powtarzaj kilka razy.

M. Witczak

6 KOMENTARZE

  1. Samemu można taki masaż wykonać, ale wiadomo, że musimy mieć wprawę. Kosmetyczka na pewno profesjonalnej masaż wykona i będą lepsze efekty. Muszę najpierw sama zobaczyć czy dam radę bo z opisu wynika, że masaż twarzy jest świetny 🙂

  2. Kosmetyczka jest po szkoleniach i na pewno robi fachowo masaż. Ale jak się nie ma możliwości korzystać systematycznie z takich masaży to może warto się nauczyć robić samemu. Ja także spróbuję zrobić masaż twarzy według opisu, może uda mi się i zauważę po jakimś czasie efekt 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ