przelom-w-walce-z-cellulitem

To słowo, które ze swojego słownika chciałaby wykreślić każda kobieta. Upośledzenie cyrkulacji krwi i chłonki powoduje zmiany w skórnych i podskórnych strukturach. Gromadzenie się odpadów przemiany materii powoduje rozrost tkanki łącznej – struktura pomarańczowej skórki. Brzmi strasznie? Cellulit nie jest jednak wyrokiem na całe życie – przyszła nowa era zwalczania pomarańczowego wroga – Vacuum RDT.

Współczesna medycyna estetyczna znajduje nowe zastosowanie dobrze nam znanych metod. Zastosowanie podciśnienia w medycynie jest bowiem znane od ponad 5000 lat! Dziś jednak metody medycyny estetycznej wykorzystują zmienne, pulsacyjne podciśnienie, co pozwala uniknąć niepożądanych efektów ubocznych i czyni zabieg skuteczniejszym.

Antycellulitowe vacuum

Vacuum to najnowocześniejsza metoda walki z cellulitem. Stosowanie podciśnienia naprzemiennie – wyższego i niższego wraz z masażem mechanicznym pozwala na wielokierunkowym oddziaływaniu na tkankę. Komentuje Piotr Nowak – fizyk medyczny z Centrum Medycyny Estetycznej Scanmed Multimedis w Krakowie: innowacyjność metody pozwala uzyskać doskonałe rezultaty nie tylko w redukcji cellulitu, ale również w redukcji miejscowego nagromadzenia tkanki tłuszczowej, doskonałym przykładem są „boczki”, które mają nawet szczupłe kobiety. Zabieg ujędrnienia skórę oraz przywraca proporcjonalny wygląd sylwetce. Zabieg vacuum ukierunkowany jest zatem na zwalczanie cellulitu i modelowanie sylwetki.

Uwolnij skórę!

Zabieg vacuum, dzięki unikalnemu systemowi – końcówka z trzema obracającymi się kulami w połączeniu z niewielkim podciśnieniem, pozwala wytworzyć kołowe ugięcie skóry. Przewijanie skóry między kulami w podciśnieniu przyspiesza odblokowanie przepływu krwi i tlenu. Tkanka łączna zostaje naciągnięta, co umożliwia skórze powrót do zdrowej i gładkiej postaci. Vacuum powoduje również drenaż zalegających odpadów przemiany materii, a więc tych substancji, które składają się na cellulit – mieszanina wody, tłuszczu. Dzieje się to w sposób naturalny – poprzez system limfatyczny i naczynia włosowate. Proces ten jest całkowicie bezpieczny dla naszego organizmu oraz bardzo pomocny w zwalczaniu pomarańczowej skórki – mówi Piotr Nowak.

Działanie urządzenia Vacuum jest odczuwalne już po pierwszym zabiegu. Pacjenci podkreślają, że w części ciała poddanej zabiegowi czują jakby lekkość, a skóra odzyskuje ładny, napięty wygląd oraz jest gładka w dotyku.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg nie wymaga od Pacjenta specjalnego przygotowania. Trwa w zależności od partii ciała poddawanej działaniu vacuum – około 40 minut. Nie pozostawia śladów na skórze – lekkie zaczerwienienie skóry znika po kilku minutach. Innowacyjna okrągła budowa głowic wykorzystywanych w urządzeniu pozwala na wykonywanie ruchów podobnych, jak w masażu klasycznym. Pulsacyjne zasysanie skóry pod kątem 90 stopni pozwala rozmasowywać bardzo dokładnie „złogi” znajdujące się pod skórą, a następnie przesuwając głowice zgodnie z ruchem „dosercowym” odprowadzić limfę do węzłów chłonnych. Różnorodność głowic umożliwia przeprowadzanie zabiegów na każdej partii ciała – również na twarzy (podciśnieniowy lifting). Skuteczność przeprowadzanych zabiegów podwyższa dodatkowo oliwka z aktywatorami redukującymi cellulit. W przypadku innych urządzeń dostępnych na rynku najczęściej wymagany jest kombinezon, głównie ze względów higienicznych ponieważ nie można dokładnie wysterylizować rolek – opowiada Piotr Nowak.

Endodermomasaż, czyli zabieg vacuum w sposób naturalny przywraca prawidłowe funkcjonowanie tkanek i skutecznie walczy z cellulitem. Oprócz zabiegów estetycznych nakierowanych na usuwanie cellulitu, masaż znajduje swoje zastosowanie w terapii opóźniającej starzenie. Vacuum pomaga odzyskać napięcie i elastyczności skóry twarzy oraz niweluje zmarszczki. Poprawia owal twarzy. Jest to możliwe dzięki poprawie mikrokrążenia oraz przyspieszeniu procesu regeneracji naskórka. Vacuum działa na tkankę podskórną, a więc wpływa na proces odbudowy struktury kolagenowej i elastyny.

Gabriela Kózka