rozpoznaj-angine

Na przełomie zimy i lata, czyli w okresach przejściowych kobiety w wieku okołomenopauzalnym lub podeszłym szczególnie narażone są na grypę lub anginę.

Angina podobnie jak grypa charakteryzuje się obszernymi zakażeniami bakteryjnymi i jest związana z oczyszczaniem organizmu. Drobnoustroje (będące paciorkowcami, rzadziej gronkowcami) pojawiają się wówczas, gdy w organizmie zaczynają gromadzić się nadmierne ilości złogów, śluzu i toksyn w wyniku osłabienia organizmu.

Geneza choroby

Nieleczona grypa z czasem może przeobrazić się w anginę. Anginą zarazić się możemy zwłaszcza od osób, które chorują na anginę dość często, przynajmniej kilka razy do roku, a w leczeniu stosują antybiotyki. Dzieje się tak dlatego, że antybiotyki niszczą większość bakterii, które przybyły do naszego organizmu ze względu na pożywienie w postaci toksyn i śluzu. Natomiast pozostałe bakterie uodpornione na antybiotyk pozostają w ciele człowieka, by przy byle przeziębieniu pojawić się ponownie podczas przebiegu groźniejszej choroby. Wtedy mogą już powodować większe i poważniejsze spustoszenia.

Bakterie te żyją z nami w symbiozie – my zapewniamy im pożywienie, a one oczyszczają nas ze skutków własnego zaniedbania. Bagatelizowanie praw rządzących naszą fizjologią sprawia, że nasz organizm próbuje pozbyć się nagromadzonych toksycznych materiałów zapasowych. Przyjmowane leki, które według definicji przynależą do grupy toksyn, pogarszają sytuację, niszcząc również bakterie, które tak naprawdę mogą nas ocalić. Nadmierna ilość nagromadzonych podczas anginy złogów w organizmie może zamienić się kiedyś w choroby takie, jak:

  • zapalenie węzłów chłonnych szyi,
  • ropień okołomigdałkowy (możliwa śmierć poprzez uszkodzenie struktur czaszkowych),
  • zapalenie ucha środkowego (możliwa utrata słuchu),
  • zapalenie wyrostka robaczkowego,
  • przewlekłe zapalenie zatok,
  • zapalenie mięśnia sercowego,
  • zapalenie nerek,
  • zapalenie stawów oraz zapalenia skóry.

Zamiast zaraz sięgać po antybiotyki, warto skorzystać z zaleceń medycyny naturalnej. Jeśli organizm sam się oczyszcza i leczy, to wystarczy go naturalnie wspierać, a nie wyjaławiać. Dzięki temu każda kolejna infekcja – angina czy grypa – będzie pojawiać się rzadziej i charakteryzować lżejszym przebiegiem.

ALNG