szkolenia-dla-profesjonalistow-rak-szyjki-macicy

Uniwersytet Łódzki zaprasza do udziału w bezpłatnym szkoleniu e-learningowym opracowanym w ramach międzynarodowego projektu „Aurora – Europejska sieć systemu obserwacji i kontroli raka szyjki macicy w nowych krajach członkowskich UE”.

Celem projektu jest promowanie badań cytologicznych wśród kobiet w wieku 30-69 lat. Misją projektu jest również rozpowszechnianie wysokiej jakości populacyjnych programów profilaktyki i wczesnego wykrywania raka szyjki macicy (RSM) oraz utworzenie sieci centrów pilotażowych przeprowadzających badania przesiewowe tego typu.

W ramach projektu został opracowany kurs e-learningowy, który ma pomóc jego uczestnikom w promowaniu wiedzy dotyczącej raka szyjki macicy oraz badań przesiewowych. Zawartość kursu została odpowiednio dopasowana do grupy docelowej, a więc specjalistów z zakresu medycyny (lekarzy pierwszego kontaktu, pielęgniarek środowiskowych) oraz rzeczników społecznych (osób pracujących w instytucjach rządowych i organizacjach pozarządowych, które zajmują się tematyką raka szyjki macicy), tak aby te grupy zawodowe otrzymywały wyłącznie wiedzę, która jest dla nich przydatna. Oba szkolenia zostały podzielone na trzy moduły:

Szkolenie dla specjalistów z zakresu medycyny

  • Wprowadzenie naukowe
  • Efektywna komunikacja
  • Organizacja, prowadzenie i ocena kursów

Szkolenie dla rzeczników społecznych

  • Wprowadzenie naukowe
  • Wsparcie i lobbying

Wprawdzie moduły mają takie same nazwy, ale ich zawartość jest mocno zróżnicowana. Informacje w module dla specjalistów z zakresu medycyny są bowiem bardziej szczegółowe. Podobnie jest z modułem “Efektywna komunikacja”, w którym np. dla lekarzy znajduje się szczegółowy instruktarz, jak szybko i skutecznie zachęcić kobiety do badań przesiewowych. Informacje zostały opracowane w interesujący i wzbudzający zainteresowanie sposób. W materiałach tych więc nie znajdą Państwo samego tekstu, ale wykresy, prezentacje, przykładowe dialogi itp.

Osoby które ukończą kurs i rozwiążą test uzyskają imienny certyfikat potwierdzający ich uczestnictwo w szkoleniu. Certyfikat zostanie wydany przez Uniwersytet Łódzki.

Zespół projektu Aurora będzie wdzięczny za przesłanie tej informacji do wszystkich osób, dla których takie szkolenie może być przydatne, a więc specjalistów z zakresu medycyny oraz rzeczników społecznych.

Informacje techniczne: Do korzystania z modułów e-learningowych potrzebna jest tylko przeglądarka internetowa (Internet Explorer, Mozzila Firefox itp.). Aby poznać zawartość modułów trzeba stworzyć indywidualne konto, do założenia którego należy podać jedynie imię, nazwisko, datę urodzenia i wykonywany zawód.

Kurs dostępny jest na stronie internetowej projektu : http://www.aurora-project.eu/pl

Uniwersytet Łódzki