Zespół mięśni i więzadeł, które potocznie określane są jako mięśnie Kegla, pełni niezwykle istotną rolę w organizmie zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Dzięki ich dobrej kondycji możesz uniknąć wielu przykrych dolegliwości, a nawet poprawić jakość życia intymnego. Co daje ćwiczenie mięśni Kegla? Dlaczego ich dobra kondycja jest taka ważna? Poznaj powody, dla których warto wyposażyć się w kulki gejszy i ćwiczyć mięśnie Kegla!
Ćwiczenie mięśni Kegla – dla kobiet i mężczyzn
Utarło się przekonanie, że o mięśnie Kegla powinny dbać jedynie kobiety, które planują zajść w ciąże. W końcu to dzięki ich sprawności i elastyczności poród przebiega znacznie łatwiej i szybciej, a świeżo upieczone mamy w mgnieniu oka wracają do pełni sił. Mogą one także uniknąć takich nieprzyjemności, jak nacięcie krocza, które bywa niezbędne, gdy siły natury nie wystarczają, by dziecko samodzielnie opuściło kanał rodny. Warto jednak wiedzieć, że w praktyce, ćwiczenie mięśni Kegla może przynieść wiele korzyści kobietom w każdym w wieku, a także mężczyznom. Zgadza się, mężczyznom również! U panów też występują mięśnie dna miednicy, tak więc ćwiczenia mogą zapobiec wielu przykrym dolegliwościom związanym z prostatą czy problemom z utrzymaniem erekcji. Dowiedz się, z jakich jeszcze powodów warto ćwiczyć mięśnie Kegla!
Ćwiczenia na mięśnie zapobiegają wysiłkowemu nietrzymaniu moczu i kału
Problemy z nietrzymaniem moczu czy kału kojarzą się z przypadłościami, które dotykają jedynie osoby starsze, ale tego typu dolegliwości mogą spotkać także między innymi panie po porodzie. Mięśnie Kegla stanowią swoisty hamak dla narządów wewnętrznych, które są dzięki nim utrzymywane „na swoim” miejscu. Co więcej, mięśnie dna miednicy otaczają m.in. pęcherz czy końcowy odcinek jelita grubego. Trudne i długie porody mogą znacznie osłabić mięśnie dna miednicy, sprawiając, że staną się one zwiotczałe. Dlatego wiele młodych kobiet cierpi z powodu wysiłkowego nietrzymania moczu, kału czy wypadającej macicy. Tymczasem ćwiczenia mięśni Kegla pozwalają zachować ich jędrność i elastyczność.
Ćwiczenie mięśni Kegla w ciąży – ułatwiają poród i pozwalają na szybką regenerację
Ćwiczenie mięśni Kegla przed porodem pozwala uchronić przyszłe mamy nie tylko przed nietrzymaniem moczu czy wypadającym pęcherzem, ale także przed nacięciem krocza. Sprawne i elastyczne mięśnie umożliwiają również sprawne wypchnięcie dziecka przez kanał rodny. Dzięki ich dobrej kondycji, kobiety szybciej wracają do pełni sił. Dlatego wielu lekarzy zaleca paniom, które planują potomstwo, ćwiczenia Kegla w ciąży. Możesz je wykonywać samodzielnie lub, jeśli chcesz uzyskać lepsze efekty, przy pomocy kulek gejszy. Więcej o tym, jak ćwiczyć mięśnie Kegla i jak korzystać z kulek gejszy, znajdziesz we wpisie: Jak używać kulek gejszy?.
Mięśnie Kegla a stosunek Kegla – uatrakcyjnij życie intymne
Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak bardzo mięśnie Kegla mogą uatrakcyjnić życie erotyczne. Wysoka sprawność i elastyczność tych mięśni zwiększa doznania obojga partnerów, a ich świadome wykorzystywanie w łóżku pozwala na odczuwanie jeszcze większej przyjemności ze stosunku. Co więcej, pozwalają kontrolować orgazm, a także mogą go potęgować.
Im sprawniejsze mięśnie Kegla, tym większe doznania. Dlatego warto zakupić kulki gejszy progresywne, które zapewnią stały rozwój i wzrost sprawności tych mięśni. Ich użytkowanie jest banalnie proste, a efekty z ćwiczeń zadowolą oboje partnerów.
Ćwiczenie mięśni Kegla u mężczyzn – dlaczego są takie ważne?
Mięśnie Kegla u mężczyzn są zlokalizowane pomiędzy nasadą penisa, a końcowym odcinkiem jelita grubego. Podobnie jak u kobiet, otaczają pęcherz i odbyt oraz podtrzymują narządy. Przy ich pomocy mężczyźni mogą kontrolować i dłużej utrzymywać erekcję, a także cieszyć się większą satysfakcją z seksu. Co więcej, mogą uniknąć problemów związanych z układem moczowym, takich jak nietrzymanie moczu. Ćwiczenia mięśni Kegla są szczególnie polecane panom, którzy mają problemy z prostatą lub przeszli operację wycięcia gruczołu krokowego. Dobry stan mięśni Kegla pozwala poprawić jakość życia mężczyzn w każdym wieku, a także zmniejszyć lub całkowicie wyeliminować problemy z oddawaniem moczu w podeszłym wieku.