5-sposobow-na-aktywne-spedzenie-urlopu

Urlop to nie tylko okazja do odpoczynku ale także do aktywnego spędzenia czasu. Planując wolne dni warto pomyśleć nad ciekawymi formami aktywności.

W okresie letnim pogoda zachęca do przebywania na świeżym powietrzu. Trochę zdrowego ruchu zapewni nam piękną sylwetkę i dobrą zabawę, znacznie lepszą od ciągłego wylegiwania się na kocu.

Aktywne spędzenie urlopu – rowerowe wycieczki

Praktycznie w każdym regionie kraju znajdziemy liczne trasy rowerowe. Wycieczka rowerowa wśród malowniczych pejzaży zachwyci niejednego turystę. Taka forma aktywności nie wymaga specjalnych nakładów finansowych. Wystarczy rower, a jeśli nie posiadamy własnego, możemy zawsze skorzystać z wypożyczalni. Przygotujmy więc rower i w drogę! Być może odkryjemy podczas takich wycieczek wyjątkowe miejsca, o których nie mieliśmy do tej pory zielonego pojęcia.

Kajakiem przemierzając okolicę

Spływy kajakowe to idealna opcja dla osób lubiących poczuć dreszczyk emocji. Górskie tereny, świeże powietrze i woda zapewnią nam dostateczną rozrywkę. Na kajaki możemy wybrać się samemu czy z bliskimi. W miasta także znajdziemy przystanie, które wynajmują odpowiedni sprzęt. Oglądanie okolicy z perspektywy rzeki może być bardzo interesujące. Spodoba się zarówno dzieciom jak i dorosłym.

Wyjazd w góry

Wyjazd w góry to okazja do licznych wycieczek. Górskie szlaki prowadzące przez lasy i piękne zakątki zachęcają do wyprawy na łono natury. Piesze wycieczki i czyste powietrze wpłyną pozytywnie na nasze zdrowie i samopoczucie. Całe zmęczenie z pewnością zrekompensuje nam wspaniały widok ze zdobytego szczytu.

Kijki w dłonie

Nordic walking to coraz bardziej popularny sport. Taka technika chodzenia jest alternatywą dla biegaczy czy miłośników pieszych wycieczek. Maszerowanie z kijkami w parku zapewni nam znakomity trening mięśni oraz stawów. Do tego będziemy mogli zwiedzić okolicę, ciesząc się z wolnego czasu.

Wyprawa do parku linowego

Park linowy do znakomita atrakcja. Liny podwieszone wysoko pomiędzy drzewami i wszelkie przeszkody staną się wyzwaniem i okazją do wspólnego spędzenia aktywnego czasu. Taka forma dostraczy wrażeń i przygód nie tylko najmłodszym.

Jest wiele propozycji spędzenia aktywnego urlopu. Wybierzmy najlepsze rozwiązanie i cieszmy się wolnym czasem, w pełni korzystając z każdej chwili.

Katarzyna Antos