Wyprawa po szczęście stanowi debiutancką powieść Ewy Giers. To książka, której akcja rozgrywa się w latach 80. ubiegłego stulecia. Dlaczego warto sięgnąć po tę lekturę?
Marzenie o wielkim świecie
Główną bohaterką powieści Wyprawa po szczęście jest Melania Zalewska. Ta młoda dziewczyna pragnie wyrwać się z polskiej wsi, na której nie czuje się szczęśliwa i wyjechać do pracy do większego miasta.
Po zakończeniu studiów Melania postanawia wyjechać do USA. Aby spełnić swoje marzenie, ucieka się do drobnego kłamstwa. Przed wylotem do Stanów młoda kobieta znajduje na strychu listy swojej ciotki wysyłane z Chicago. Krewna wspomina w nich o tajemniczej dziewczynce o imieniu Sara.
Trudy życia na emigracji
Wbrew temu, co zakładała Melania, życie w USA nie jest usłane różami. Młoda Polka dość długo nie umie odnaleźć się w nowej rzeczywistości, dlatego często zmienia pracę. Na szczęście w trudnych chwilach może liczyć na przystojnego Pawła, mężczyznę, którego poznała na pokładzie samolotu. Dni mijają Melanii na pracy. W wolnych chwilach młoda kobieta umawia się na randki z Pawłem i próbuje dowiedzieć się więcej nt. tajemniczej Sary.
Lekka lektura idealna na wakacje
Wyprawa po szczęście to lekka i przyjemna literatura obyczajowa adresowana do kobiet, które pragną zrelaksować się w letnie popołudnie. W tle książki toczy się romans, któremu nie można odmówić uroku. Ewa Giers bardzo dobrze oddała w swojej książce klimat lat 80. ubiegłego stulecia. Był to czas, kiedy wielu Polaków nielegalnie wyjeżdżało do USA i do innych krajów zachodnich, aby odmienić swoje życie. Polska przed przemianami gospodarczymi była krajem, w którym nie żyło się najlepiej. Wyprawa po szczęście została napisana lekkim językiem, przez co czyta się ją naprawdę przyjemnie.