W okresie menopauzy kobiety doświadczają wielu przykrych dolegliwości, które mogą być utrudnieniem w codzienny funkcjonowaniu. Część pań decyduje się na terapię hormonalną, która ma pomóc łagodzić objawy. W wielu przypadkach takie rozwiązanie jest koniecznością zaleconą przez lekarza. Czasami jednak nie trzeba uciekać się do tak drastycznych metod obciążających organizm. Wiele ziół ma właściwości, które mogą pomóc przejść przez ten czas.
Jakie są najczęstsze objawy klimakterium?
Zmniejszona ilość produkcji estrogenów przekłada się na wiele zachodzących w ciele kobiety zmian. Organizm musi się zmierzyć z zaburzoną gospodarką hormonalną, co manifestuje wieloma przykrymi w skutkach dolegliwościami. Do najczęstszych należą uderzenia gorąca, zawroty głowy oraz kołatanie serca. Stany te pojawiające się w codziennych sytuacjach są, nie tylko niekomfortowym objawem, ale też krępującą i obciążającą psychicznie sytuacją. Na całość sytuacji wpływają dodatkowo wahania nastroju, które także mają bezpośredni związek z następującą zmianą w gospodarce hormonalnej. Zwiększona nerwowość, uczucie niepokoju czy stanów lękowych także mogą paraliżować podejmowanie życiowych czynności. Dodatkowo suchość pochwy, nietrzymanie moczu oraz nasilanie zmarszczek dopełniają obraz przykrych stanów, których doświadcza wtedy kobieta.
Czy hormonalna terapia zastępcza, to zawsze jedyne rozwiązanie?
Zanim nastąpi zatrzymanie miesiączki, przez kilka lub nawet kilkanaście miesięcy kobieta funkcjonuje, radząc sobie z różnymi niekomfortowymi dolegliwościami. Poza środkami farmakologicznymi przepisywanymi na receptę przez lekarza można też wspomóc się w naturalny sposób. Istnieje szereg ziół, których regularne picie znacznie poprawia komfort życia w tym okresie. Warto zatem zapoznać się z ofertą internetowego sklepu zielarskiego https://www.izielnik.pl/ziola-na-menopauze, gdzie w łatwy sposób można zaopatrzyć się w zestaw przydatnych składników.
Jakie zioła pomagają na poszczególne dolegliwości? Typowe objawy menopauzy można złagodzić takimi ziołami, jak dziurawiec, czerwona koniczyna czy melisa. Mogą one występować samodzielnie lub być składnikiem specjalnie skomponowanych mieszanek pomagających w okresie okołomenopauzalnym. Dziurawiec doskonale wpływa na uregulowanie nastroju. Czerwona koniczyna przyczynia się do zmniejszenia uderzeń gorąca oraz reguluje nadmierną potliwość.
Menopauza i zioła — wspomagaj szczególny czas w życiu kobiety
Objawy przekwitania nie są niczym przyjemnym. Czas wieku dojrzałego zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn może być trudnym doświadczeniem. Hormonalną terapię zastępczą można skutecznie wspomóc naturalnymi środkami takimi jak zioła. Oprócz środków dla kobiet istnieje też szereg środków dla panów, takich jak: https://www.izielnik.pl/ziola-na-potencje-i-libido. Dzięki nim można znacznie poprawić swoje funkcjonowanie.