zabieg in vitro
Pixabay

Niestety zjawisko niepłodności jest w społeczeństwie w dalszym ciągu spotykane bardzo często. Przyczyn niemożności zajścia w ciąże jest naprawdę wiele. Dla wielu par rozwiązaniem problemu i możliwością na szczęśliwe rodzicielstwo jest zabieg in vitro.

Co należy wiedzieć o zabiegu in vitro?

Metoda in vitro opiera się na laboratoryjnym połączeniu komórki jajkowej z plemnikiem. Jeżeli niemożność zajścia w ciąże wynika z problemów kobiety, wówczas przeprowadzany jest zabieg in vitro z komórką dawczyni, wybranej wspólnie przez parę i klinikę leczenia niepłodności.
In vitro Częstochowa to zabieg szczególnie polecany w przypadku:
– niepłodności idiopatycznej,
– endometriozy,
– niedrożności jajowodów,
– bardzo niskiej jakości nasienia.
Zabieg sztucznego zapłodnienia wymaga nie tylko odpowiedniego przygotowania fizycznego, ale również i psychicznego (co będzie szczególnie trudne, gdy przeprowadzany jest zabieg in vitro z komórką dawczyni, często osoby obcej dla pary starającej się o potomstwo).
Choć in vitro cena w niektórych przypadkach może być dość wysoka, to jednak dla wielu par, które po wielu latach wreszcie doczekały się potomstwa, pieniądze nie mają większego znaczenia.

Etapy in vitro

Zapłodnienie in vitro nie jest szybkie i proste. Tak naprawdę to dość złożony etap, który musi być przeprowadzony w odpowiednich warunkach, przy właściwym przygotowaniu fizycznym i przede wszystkim mentalnym.
Pierwszy etap in vitro zawsze polega na stymulacji owulacji – ma to na celu uzyskanie znacznie większej niż w normalnym cyklu komórek jajowych. To znacząco zwiększa szansę na powodzenie zabiegu i skuteczne zajście w upragnioną ciążę.
Po stymulacji owulacji kolejnym etapem jest pobranie komórek jajowych. Pobranie następuje metodą punkcji. Zabieg może być jednak przeprowadzony dopiero w momencie, w którym według lekarza pęcherzyki osiągną odpowiednią wielkość.
Trzeci etap in vitro to transfer zarodków w warunkach laboratoryjnych. Na tym etapie następuje zapłodnienie komórki jajowej plemnikiem. W tym celu wykorzystuje się sześć komórek jajowych, w wyniku czego gotowych do zapłodnienia będzie sześć zarodków, które w przeciągu 2-3 dni muszą zostać umieszczone w macicy przyszłej matki. Cała procedura jest kontrolowana aparaturą USG i w większości przypadków nie trwa więcej niż 20 minut.

In vitro Częstochowa – szansa na rodzicielstwo

Dla wielu par to właśnie in vitro jest szansą na upragnione rodzicielstwo. Specjaliści z Gyncentrum doskonale zdają sobie z tego sprawę, dlatego też kierują do mieszkańców Częstochowy wyjątkowy program ”Leczenie niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców miasta Częstochowy”. Wszystkie pary, które zakwalifikują się do programu, mogą uzyskać dofinansowanie nawet w wysokości 5000 zł. In vitro cena zabiegu będzie wówczas bardziej przystępna dla znacznie większej ilości par, które wreszcie po latach oczekiwania będą mogły zaznać uroków rodzicielstwa. Aby uzyskać dofinansowanie, należy tylko złożyć wniosek i spełniać określone warunki programu.

Źródło:
https://www.gyncentrum.pl/programy-in-vitro-czestochowa