Ultradźwięki, znalazły we współczesnym świecie, bardzo szerokie zastosowanie nie tylko w fizyce, ale i w medycynie. Wiele urządzeń zabiegowych, diagnostycznych i kosmetycznych opiera swoje działanie na ultradźwiękach.
Co nam dają ultradźwięki
W kosmetyce ultradźwięki najbardziej znane są z zabiegów takich jak: mikromasaż, peeling kawitacyjny, sonoforeza i lifting. Każdy z tych zabiegów oparty jest na działaniu fal dźwiękowych. Fale dźwiękowe mają bardzo szerokie zastosowanie w poprawie naszego wyglądu. Poczynając od łagodzenia zmarszczek, poprzez eliminację rozszerzonych naczynek i przebarwień, a kończąc na usuwaniu cellulitu. Moc ultradźwięków daje naprawdę wspaniałe efekty.
Jak to działa?
Aby krótko i zrozumiale wyjaśnić działanie ultradźwięków na naszą skórę, należy najpierw wyjaśnić działanie fal dźwiękowych. Ich oddziaływanie można opisać zarówno w chemii (działanie termiczne) jak i w fizyce (działanie mechaniczne), jest to zatem zjawisko obejmujące swoim zakresem więcej niż jedną naukę.
Działanie chemiczne fal dźwiękowych
Polega ono na tworzeniu około miliona drgań na sekundę, które zaopatrują komórki, w potężną dawkę tlenu. Drgania te, powodują również rozszerzenie naczyń krwionośnych i zwiększenie przepuszczalności błon komórkowych. To wszystko sprawia, że wtarty w skórę przed zabiegiem specjalny żel, wnika w głębokie warstwy skóry.
ALNG