Odkrycie przez mężczyznę, że z jego męskością zaczyna dziać się coś niepokojącego, wpływa wysoce destrukcyjnie na jego poczucie własnej wartości. Reakcje mogą być różne: od niedowierzania, że właśnie nam się to przytrafia, po częściową akceptację.
Kiedy powinniśmy zacząć się niepokoić…
Tak jak każdy, choćby najdoskonalszy, sprzęt czasami zawodzi, również w życiu seksualnym przydarzają się momenty, gdy “coś nie styka”. Kiedy przytrafiają się one dość sporadycznie, kilka razy w miesiącu, to jeszcze nie powód do niepokoju. Gorzej, gdy problem z wystarczającym wzwodem zdarza się w 25% podejmowanych prób. Zatem dopiero co czwarte nieudane zbliżenie intymne oznacza, że powinniśmy podjąć odpowiednie działania.
Przyczyn niedyspozycji seksualnej mężczyzn jest wiele. Mogą mieć one podłoże zarówno fizyczne jak i psychiczne. Z pewnością częstotliwość zaburzeń erekcji wzrasta wraz z wiekiem. To jednak wiek jest najmniej miarodajną przyczyną tych dolegliwości.
Natomiast w największym stopniu na naszą sprawność seksualną ma wpływ jakość naszego dotychczasowego życia. Każda sytuacja stresogenna, niepowodzenia, depresja mogą przyczyniać się do niepowodzeń seksualnych. Dodatkowo sytuacji w sypialni nie sprzyjają różnego rodzaju używki jak alkohol czy papierosy.
Problemów z pożyciem seksualnym nie należy bagatelizować, ponieważ mogą być one również sygnałem poważnych dolegliwości takich jak cukrzyca, nadciśnienie czy miażdżyca.
Borys