W przeciwieństwie do pozostałych glinek zalecanych w leczeniu i pielęgnacji każdego rodzaju cery, biała glinka przeznaczona jest wyłącznie do cery dojrzałej, suchej bądź naczynkowej. Mimo, iż glinka ta ma nieco węższy od czerwonej i zielonej zakres stosowania, to jednak jest nieoceniona jeśli chodzi o działanie na skórę kobiet dojrzałych.
Występowanie i podział
Choć białą glinkę można spotkać w wielu krajach i miejscach o skrajnie odmiennym klimacie, takich jak:
- USA,
- Rosja,
- Niemcy,
- Chiny,
- Wielka Brytania,
- Brazylia,
- Czechy,
- Francja
Na rynku wyróżnia się dwa rodzaje białej glinki, których określenia mówią jednocześnie o miejscu ich pochodzenia. Mamy więc:
- Białą glinkę Morza Śródziemnego
- Białą glinkę amazońską
Mimo oczywistej popularności tej pierwszej, specjaliści podkreślają, że druga glinka może mieć dodatkowe właściwości ze względu specyficzny mikroklimat obecny w puszczy amazońskiej.
Glinka Morza Śródziemnego
Pochodząca z głębin morza, wydobywana jest niemal na jego całej powierzchni nawet w miejscach całkiem odległych. Wydobywa się ją zazwyczaj ze skalnych grot, dzięki czemu nazywana jest także glinką “dwudziestu dwóch minerałów życia”. Minerały te odkładają się licznie w glince głębinowej, a są wśród nich m. in. wapń, krzem, potas, selen, miedź, fosfor. Ich duża zawartość i odpowiednie proporcje powodują, że ma ona działanie silnie antyseptyczne, antybakteryjne oraz oczyszczające z toksyn.
ALNG