Świetnie zdajemy sobie sprawę z tego czym jest cellulit. Rozróżniamy jego stadia rozwoju jak i rodzaje. Jednak czy znanym nam jest pojęcie „osobowości cellulityczna”?
Istnieją trzy rodzaje:
Cellulit typu obrzękowego
Jest wypadkową problemów z krążeniem w nogach, np. żylakami. Może prowadzić do wyczuwalnego bólu, nie tylko w momencie dotyku. Posiadają go głównie pulchne osoby, które równie często posiadają skłonność do pojawiających się siniaków.
Cellulit zbity
Gdy dotykając uda, wyczuwalne są grudki, można mówić o cellulicie zbitym. Występuje głównie u kobiet młodych, niekoniecznie mających problem z zachwianą wagą.
Cellulit miękki
Jego konsystencja jest miękka, co doprowadza do przemieszczania się go podczas ruchów. Nigdy nie doprowadza do bólu. Pojawia się przeważnie na zewnętrznych częściach ud i ramion, u kobiet około 40 roku życia. Jego pojawienie się jest wynikiem nieprawidłowych diet, szybkiego spadku masy ciała, itp.
Osobowość cellulityczną obserwujemy u… Wspólne cechy, które mają kobiety z mocnym cellulitem:
- Zaburzenia krążenia w obrębie dolnych części ciała
- Wahania hormonalne
- Nadwrażliwość, stany lękowe
- Obwisłe pośladki
- Zaparcia
- Nieproporcjonalna budowa ciała (dół większy od góry)
- Proste nogi, z tendencją do stykania kolan
Wszystkie te objawy mogą doprowadzić do powstania mocno dokuczliwego i nieestetycznego cellulitu. W momencie gdy zaobserwujemy u siebie powyższe cechy, warto zwrócić większą uwagę na “profilaktykę cellultyczną”
Polecamy również: Ćwiczymy pośladki
Anna C.