Ambicje pomagają odnieść sukces, toteż rodzice cieszą się, gdy ich pociechy niestrudzenie dążą do celu. Niestety, osoby, które stawiają sobie wysokie wymagania, często zmagają się z napięciowym bólem głowy.
Sumienna praca nie jest niczym złym. Osoby, które angażują się w powierzone obowiązki, często awansują i cieszą się dobrą opinią. Warto jednak zachować umiar. Między rzetelną pracą nadużywaniem swoich sił znajduje się cienka granica.
Napięciowe bóle głowy – przypadłość kobiet
Szacuje się, że z napięciowym bólem głowy boryka się 36% kobiet i 19% mężczyzn. Panie częściej zmagają się z tą przypadłością, ponieważ zostały wykonane w przeświadczeniu, iż należy dążyć do perfekcjonizmu. Chorobliwa pogoń za ideałem rozpoczyna się niewinnie.
Chora rywalizacja
Rodzice często nie zdają sobie sprawy, iż wyróżniając jedno dziecko, krzywdzą pozostałe. Rywalizacja o najlepiej udekorowany stół rzutuje na dorosłe życie. Młody człowiek wyrasta w przeświadczeniu, że na miłość i zainteresowanie zasługują tylko zwycięzcy.
Perfekcjonizm źródłem udręki
Osoby chorobliwie ambitne mają zafałszowany obraz rzeczywistości. W ich oczach każde potknięcie staje się poważnym problemem. Osoba, która uważa, że tylko perfekcyjna pani domu zasługuje na szacunek męża, znajduje się w poważnym niebezpieczeństwie. Istnieje wysokie prawdopodobieństwo, iż padnie ofiarą przemocy.
Napięciowe bóle głowy – przyczyny
Za napięciowe bóle głowy (NBG) odpowiada stres. W związku z tym, iż negatywne emocje nie znajdują ujścia, kumulują się w organizmie i wpływają niekorzystnie na jego funkcjonowanie. Osoby, które zmagają się z NBG, budzą się z ćmiącym bólem głowy. W ciągu dnia dokuczliwe dolegliwości nabierają na sile. Pod wieczór ból jest tak mocny, iż uniemożliwia normalne funkcjonowanie.
Irmina