Uderzenia gorąca uprzykrzają życie kobietom w wieku okołomenopauzalnym. Pojawiają się znienacka i sprawiają, że twarz zalewa się rumieńcem. W jaki sposób można złagodzić uderzenia gorąca?
Nie daj się rozdrażnieniu!
W świadomości społecznej menopauza zapisała się jako okres, w którym mają miejsce wahania nastroju. Panie, które przechodzą przekwitanie, często skarżą się na rozdrażnienie. Czy podczas menopauzy można cieszyć się dobrym nastrojem?
Hormony wywierają ogromny wpływ na nasze samopoczucie. Na szczęście nie są jedynym czynnikiem determinującym nastrój. Istnieją sposoby, które pozwalają ukoić zszargane nerwy. W jaki sposób można uporać się z rozdrażnieniem?
Wycisz się
Wiele osób traktuje medytację jako fanaberię, która przywędrowała do nas z Azji. W rzeczywistości taka forma wyciszenia nie musi przyjmować charakteru religijnego. Choć medytację rozpropagowali buddyści, z tej techniki coraz częściej korzystają psychoterapeuci. Oddając się medytacji, zyskujemy dystans do codziennych spraw, co pomaga uświadomić sobie, które problemy są istotne, a którymi nie warto zaprzątać sobie głowy. Jednocześnie doskonalimy umiejętność panowania nad emocjami. Osoby, które medytują, rzadziej skarżą się na problemy z koncentracją.
Udaj się w podróż
Panie, które zmagają się z rozdrażnieniem, powinny zastanowić się nad zmianą otoczenia. Weekend spędzony poza miastem pozwoli zapomnieć o problemach. Kontakt z naturą wpływa korzystnie na nasz nastrój. Osoby, które wypoczywają na łonie natury, są szczęśliwsze i rzadziej chorują na serce. Świeże, górskie powietrze działa jak najlepszy krem przeciwzmarszczkowy. Dotleniona skóra nabiera zdrowego kolorytu i wygląda młodziej.
pobliski park
Jeśli finanse lub zobowiązania zawodowe nie pozwalają nam na wyjazd z miasta, warto wybrać się na długi spacer. Wysiłek fizyczny rozładowuje stres i sprawia, że na pewne sprawy spoglądamy z nowej perspektywy. Po pokonaniu kilku kilometrów może okazać się, że spór, jaki toczymy z sąsiadką, jest bezzasadny. Nie warto zaprzątać sobie głowy sprawami, które nie mają znaczenia. Negatywne emocje pozbawiają nas energii, którą mogłybyśmy wykorzystać na naukę języków obcych czy lekturę ciekawej książki.
Tekst sponsorowany