dieta-w-przypadku-stosowania-htz

Wreszcie zdecydowałaś się na zastosowanie hormonalnej terapii zastępczej. Zastanawiasz się jak mogłaś mieć jakiekolwiek wątpliwości i pragniesz dodatkowo wspomóc organizm specjalną dietą.

Widząc efekty w postaci poprawy samopoczucia oraz ustąpieniu lub znacznemu złagodzeniu dolegliwości typowych dla kobiet w okresie okołomenopauzalnym chciałabyś „wzmocnić” osiągnięty efekt. Zupełnie niepotrzebnie. Prawdą jest jednak, ze odpowiednia dieta na pewno nie zaszkodzi.

Recepta na smukła sylwetkę

Pewne powiedzenie mówi: „jesteś tym co jesz”. Jest to prawdą, bowiem na nasze zdrowie, smukła sylwetkę i samopoczucie ma w 70% odpowiednia dieta, zaś w 30% aktywność fizyczna, której celem jest wzmocnienie organizmu by było mnie podatne na choroby i urazy.

Zbyt duża masa ciała

Wśród pań w okresie menopauzy pojawia się tendencja do gromadzenia tkanki tłuszczowej oraz wzrostu łaknienia. Stąd szybka droga do miażdżycy, nadciśnienia i cukrzycy. W szczególności najbardziej niebezpieczna jest tzw. otyłość brzuszna. Wprowadzenie zdrowej i zbilansowanej diety sprawi, ze z łatwością stracisz zgubne kilogramy bez stosowania głodówek i rozmaitych diet cud.

Wprowadź zdrowe nawyki

Jedz 4-5 małych posiłków dziennie. To sprawi, że nie będziesz podjadać między posiłkami oraz usprawni pracę całego metabolizmu. Jeśli masz problemy z zaparciami wypijają na czczo szklankę, letniej przegotowanej wody z dodatkiem soku z cytryny. W ten sposób pobudzisz żołądek i jelita do pracy.

Składniki, które do tej pory smażyłaś, powinnaś zastąpić lżejszymi wersjami przygotowanymi na parze, bądź w piekarniku. Wyklucz również z diety ciężkie sosy, dipy oraz inne dodatki. Unikaj słonych przekąsek i słodyczy – jeśli naprawdę czujesz się głodna, sięgnij po jabłko, marchewkę, banana lub inny ulubiony owoc.

Natalia Herzog