sluz-slimaka-recepta-na-gladka-skore

Kremy ze śluzem ślimaka budzą ogromne kontrowersje. Choć wykazują silne działanie przeciwzmarszczkowe, wiele osób rezygnuje z tego typu kosmetyków ze względu na pochodzenie substancji czynnej.

Z przeprowadzonych badań wynika, iż śluz ślimaka wykazuje aktywność naprawczą, wygładzającą i ujędrniającą. W jego skład wchodzi wiele substancji odżywczych, które korzystnie oddziałują na skórę.

Kolagen i elastyna

Śluz ślimaka zawiera kolagen i elastynę, czyli białka strukturalne skóry. Odpowiadają one za jędrność i elastyczność zewnętrznej powłoki ciała. Niestety, w miarę upływu czasu nasz organizm produkuje coraz mniej kolagenu i elastyny.

Ujednolicenie kolorytu skóry

Kwas glikolowy, który znajduje się w śluzie ślimaka, posiada właściwości przeciwzmarszczkowe. Jednocześnie rozjaśnia przebarwienia i ujednolica koloryt skóry. Kosmetyki z kwasem glikolowym poleca się osobom, które zmagają się z trądzikiem. Ten związek chemiczny dogłębnie oczyszcza pory i zapobiega powstawaniu niedoskonałości.

Działanie regeneracyjne i łagodzące

Śluz ślimaka wykazuje działanie naprawcze. W jego skład wchodzi hemocyjanina, czyli nośnik tlenu. Ten ostatni odgrywa istotną rolę w syntezie kolagenu. Z dobrodziejstw śluzu ślimaka można korzystać niezależnie od rodzaju cery. W tym miejscu warto zaznaczyć, iż kosmetyki z tym naturalnym składnikiem poleca się osobom, które narzekają na zmęczoną, problematyczną cerę.

W skład śluzu ślimaka wchodzi alantoina, czyli substancja, która wykazuje działanie regenerujące. Jednocześnie łagodzi podrażnienia

Irmina