Karboksyterapia jest zabiegiem, który skutecznie poprawia cyrkulację krwi. Terapia bazuje na dwutlenku węgla. Jest wykorzystywana w celach leczniczych i estetycznych.
Karboksyterapia sprowadza się do wstrzykiwania oczyszczonego dwutlenku węgla w miejsce, które stanowi źródło problemów. Na efekt trzeba poczekać. Pożądane rezultaty pojawiają się po kilku, a nawet kilkunastu seriach zabiegu.
Karboksyterapia – mechanizm działania
Przed zabiegiem należy zasięgnąć porady lekarza. Specjalista po przeprowadzeniu wywiadu ustali obszar terapii, dawkę dwutlenku węgla oraz prędkość, z jaką jest wstrzykiwany. Warto pamiętać, iż wtłoczony gaz reaguje z wodą. Produktem tej reakcji jest anion wodorowęglanowy. Te jony odbierają z hemoglobiny tlen i tym samym przyczyniają się do lokalnego niedotlenienia, które powoduje rozszerzenie i powstanie nowych naczyń krwionośnych.
Neoangiogeneza
Wyżej opisany proces nosi nazwę neoangiogenezy. Jego celem jest lokalne zwiększenie ukrwienia. W tkankach, które charakteryzują się dużym przepływem krwi, zachodzą intensywne procesy metaboliczne.
Karboksyterapia w służbie urody
Osoby, które nie są zadowolone ze swojego wyglądu, powinny rozważyć karboksyterapię. Ta innowacyjna metoda pozwala poprawić defekty. W przypadku niektórych zmian jest ostatnią deską ratunku. Seria zastrzyków z wykorzystaniem dwutlenku węgla skutecznie eliminuje obrzęki i wory pod oczami.
Irmina