hormonalna-terapia-zastepcza-ma-wiecej-korzysci-niz-skutkow-ubocznych

Hormonalna terapia zastępcza jest stosowana w trudnym dla kobiet okresie menopauzy. Dobroczynny wpływ terapii hormonalnej może skutecznie pomóc w walce z wszelkimi dolegliwościami.

Korzyści HTZ

Terapia hormonalna ma wiele korzyści. Wiele kobiet ostrożnie podchodzi do tego tematu, z obawy przed przyjmowaniem hormonów. Jednak ta metoda leczenia objawów menopauzy może przynieść wiele dobrego dla zdrowia. Hormonalna terapia zastępcza daje o wiele lepsze efekty niż stosowanie środków w postaci plastrów. Pomaga w walce z miażdżycą, poprawiając ukrwienie tkanek i krążenie. Tym samym zmniejsza ryzyko chorób serca. Osteoporoza jest przypadłością, która często dotyka kobiety w wieku przekwitania. Dzięki przyjmowaniu hormonów zapobiega urazom i złamaniom kości. Może ograniczyć również ryzyko zachorowania na cukrzycę typu drugiego. Pozytywnie wpływa na nasz cholesterol, skutecznie go obniżając. Poprzez hormony możemy rozpocząć skuteczną walkę z uporczywymi dolegliwościami okresu menopauzy.

Hormonalna terapia zastępcza – ryzyko stosowania

Jak każda metoda leczenia, ta również niesie ze sobą różne skutki uboczne i ryzyko wystąpienia niektórych chorób czy dolegliwości. Terapia hormonalna może powodować choroby tętnic i niedokrwienia. Hormony, jak inne leki oddziałują na nasz układ pokarmowy, czego efektem mogą być nudności i wzdęcia. Wystąpienie tych objawów zależy od indywidualnej reakcji organizmu.

Stosowanie hormonalnej terapii zastępczej oraz jej efekty i skutki zależne są od naszego organizmu. Taki rodzaj terapii musi być konsultowany i dobierany indywidualnie, przez lekarza. Odpowiednie badania pomogą w doborze dawkowania i stosowania hormonów. Warto więc zapoznać się z taką formą leczenia, która może przynieść wiele korzyści dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia.

Katarzyna Antos