Wstydliwe dolegliwości również można leczyć. Operacyjne leczenie nietrzymania moczu to szansa dla wszystkich pacjentów, dotkniętych chorobą. Na czym polega taka forma leczenia?
Problem nietrzymania moczu
Problem nietrzymania moczu bardzo często pojawia się u kobiet w ciąży oraz w okresie menopauzy. Zmiany zachodzące w organizmie kobiety, mogą przyczynić się do powstania kłopotów z układem moczowym. Wtedy zdarza się, że panie odczuwają ciągłe parcie na pęcherz, mają problemy z samoistnym wyciekiem moczu, co może prowadzić do poczucia wstydu i zażenowania. Brak komfortu i pojawiające się w związku z chorobą kompleksy, to duży problem dla kobiety. Z nietrzymaniem moczu można jednak walczyć i to całkiem skutecznie.
Operacyjne leczenie nietrzymania moczu
Operacja jest jedną z form leczenia nietrzymania moczu u kobiet. Taka forma terapii jest stosowana u osób, chorych na wysiłkowe nietrzymanie moczu. Leczenie operacyjne poprzedzają badania urologiczne. Dla każdej kobiety jest dobierana indywidualna metoda leczenia. Skuteczność jest dość wysoka, ponieważ wynosi ok. 80 % pozbycia się problemu. Operacje wykonywane u kobiet polegają na ustabilizowaniu pęcherza moczowego.
Operacja Burcha
Zabieg polega na załonowym podwieszeniu szyi pęcherza. Przyszywa się tkanki pochwy, do spojenia łonowego. Operacja daje 90 % skuteczności całkowitego wyleczenia nietrzymania moczu u kobiety.
Igłowe podwieszenia szyi pęcherza
Charakteryzują się minimalną inwazyjnością, co zwiększa bezpieczeństwo kobiet. Mniejsza ingerencja chirurgiczna w ciało, jest wykorzystywana w zabiegach, mających na celu poprawę komfortu życia kobiety.
Operacje laparoskopowe
Laparoskopia polega na wprowadzeniu co ciała rurek, umożliwiających operowanie specjalistycznymi narzędziami. Technika pozwala na podparcie szyjki i cewki. Przy laparoskopii można wykorzystać specjalne taśmy. Ten rodzaj zabiegu wyróżnia się najmniejszym ryzykiem powikłań.
Katarzyna Antos