brafitting

Polki noszą źle dobrane staniki, które najczęściej kupują na oko, bez uprzedniego mierzenia.  Dużą popularnością cieszą się biustonosze  z bazarów, których jakość jest dość niska. Tymczasem źle dobrany stanik nie tylko deformuje biust, ale też go uciska, utrudniając przepływ limfy, co zwiększa ryzyko raka piersi.  Ponadto w sytuacji, gdy sutki nie są właściwie podtrzymywane, cierpi na tym nasz kręgosłup. Wrzynające się ramiączka z kolei prowadzą do uszkodzeń skóry, a chińskie biustonosze sprzedawane na bazarach wprawdzie bardzo często wyglądają atrakcyjnie, ale nierzadko zawierają substancje uczulające.  Profesjonalny brafitting pomoże ci dobrać odpowiedni rozmiar stanika.

 

Źle dobrany stanik deformuje biust

Większość kobiet nie wie, jaki rozmiar stanika wybrać i kupuje na oko. Najpopularniejszym rozmiarem w Polsce jest 75 B,  na ogół noszą go szczupłe dziewczyny, dla których biustonosz pod piersiami jest za szeroki. W rezultacie biust nie jest właściwie podtrzymywany. Jeśli stanik często ci się przekręca, pod pachami wystają ci nieestetyczne buły, masz sporo luzu w miseczkach, a na dodatek ciągle pomstujesz na samoistnie odpinające się ramiączka, to znak, że nosisz źle dobrany biustonosz. Gdy stanik leży idealnie, jest tak napięty, że zarówno ramiączka, jak i zapięcie z tyłu się nie otwierają.

 

Biustonosze z mniejszym obwodem

Bardzo wiele kobiet noszących 70 B w rzeczywistości powinno zaopatrzyć się w staniki 60 D lub 60 E. Nie masz dużego biustu? Wbrew pozorom 60 D to nie jest duży biustonosz. Niestety, przez lata utarło się, że miska A jest najmniejsza, a D bardzo duża. Tak naprawdę klucz do sukcesu stanowi połączenie miski z obwodem. 60 D to mniejszy stanik od 80 A, ale za to lepiej dopasowany, przez co biust nabiera ładnego kształtu i wygląda atrakcyjnie.

Jak dobrać właściwy rozmiar stanika? Pomoże ci brafitting

Wiele kobiet nie wie, jak zmierzyć się pod biustem, żeby dobrać odpowiedni obwód. Jeśli ten problem dotyczy także ciebie, pomoże ci brafitting. Coraz więcej salonów z bielizną oferuje swoim klientkom pomoc we właściwym doborze bielizny. W ogóle nie wiesz, do którego sklepu skierować swoje kroki? Wybierz ten, który oferuje staniki we wszystkich obwodach – od 60 do 90. Unikaj miejsc, gdzie najmniejszym biustonoszem jest ten w rozmiarze 70 A.  Jeśli nawet trafisz na profesjonalistę, który nie będzie ci sugerował zakupu biustonoszy w zastępczej numeracji, w sklepie nie przymierzysz żadnego stanika adekwatnego do twoich potrzeb.

 

Dobrze dopasowany biustonosz to inwestycja na długo

Dobrze dobrany stanik jest na ogół nieco droższy od tego z sieciówek czy bazarków.  Warto jednak sobie uświadomić, że brafitting to żaden wymysł, lecz konieczność.  Nosząc źle dobrany stanik szkodzisz swoim piersiom. Nie tylko ulegają one deformacji i przestają stanowić twój atut, ale przede wszystkim ryzykujesz zdrowie.  Źle dobrany stanik może bowiem utrudniać przepływ limfy, w której znajduje się wiele toksyn. W rezultacie może dojść do uruchomienia procesów nowotworzenia i rozwoju raka piersi. Unikaj też staników z bazarów i takich sprzedawanych po kilkanaście złotych. Są one kiepsko wyprofilowane, stracą swój kształt przy pierwszym praniu i szybko się rozciągną.   W rezultacie w ogóle na nich nic nie zaoszczędzisz, a wręcz przeciwnie, dopłacisz do interesu. Co miesiąc wymieniasz stanik na nowy, bo poprzedni stracił swoje właściwości? Dobrze dobrana bielizna, choć nieco droższa, przetrwa lata w idealnym stanie.

Brafitting pozwala ci dobrać odpowiedni rozmiar stanika, ale od ciebie zależy, czy posłuchasz porad specjalistki, czy pozostaniesz wierna starym zwyczajom. Kobiety, które po raz pierwszy zakładają dopasowany stanik, czują się w nim nieco dziwnie. Wydaje im się, że biustonosz jest za ciasny, a w rzeczywistości ma dobrze dopasowany obwód, dzięki czemu miseczki nie będą się przemieszczać.

Ceny dobrze dobranych staników rozpoczynają się od 100 zł, warto rozejrzeć się za wyprodukowanymi w Polsce, ponieważ są nieco tańsze, a charakteryzują się porównywalną, jeśli nie lepszą jakością.

Irmina Cieślik