Makijaż nadaje naszej cerze blask i ukrywa oznaki zmęczenia. Odpowiednio wykonany może odjąć lat i sprawić, że nasza twarz wygląda na świeżą i zadbaną. To najlepszy przyjaciel kobiety, bo ukrywa wszelkie niedoskonałości i dodaje nam pewności siebie. Nic dziwnego, że na makijaż poświęcamy dużo czasu, a kosmetyki do niego wybieramy bardzo starannie. Często zapominamy jednak, jak istotne jest zmycie go wieczorem po intensywnym i aktywnym dniu. Właściwy demakijaż powinien być staranny i kilkustopniowy. Tak wykonany umożliwia naszej skórze swobodne oddychanie i regenerację. Pozwala również na czerpanie korzyści z aktywnych składników zawartych w nakładanych na noc specyfikach. Jak wykonać prawidłowy demakijaż?
Po intensywnym dniu skóra naszej twarzy jest obciążona wieloma zanieczyszczeniami. Nadmiar sebum, kurz, pot czy spaliny osiadają na niej i zatykają jej pory. Warstwa makijażu dodatkowo nasila ten efekt. Oczyszczenie cery wieczorem jest więc konieczne, by uniknąć wystąpienia na niej zaskórników, krost i wyprysków. Niedokładnie wykonany demakijaż dodatkowo zwiększa ryzyko rozwoju alergii na niektóre składniki zawarte w kosmetykach. Niestety, badania wskazują, że aż co piąta Polka nie zmywa makijażu przed pójściem spać.
Jak makijaż wpływa na naszą cerę?
Poranny makijaż ma za zadanie ukryć mankamenty cery i podkreślić mocne strony naszej urody. Dzięki niemu skóra naszej twarzy wygląda na wygładzoną, zdrową i świeżą. Warto jednak pamiętać, że kosmetyki mogą zatykać pory skóry. Olejki, resztki kremów i sebum zbierają się w nich, co prowadzi do powstania nieestetycznych wyprysków, a nawet trądziku. Po ciężkim dniu często zapominamy o zmyciu makijażu. Niestety, ten nawyk odbija się negatywnie na naszej cerze. Pozostawiona na noc szminka może spowodować pękanie ust. Tusz do rzęs, jeśli dostanie się do oczu, może wywołać bolesne zapalenie spojówek. Ponadto niewłaściwie dobrane preparaty kosmetyczne mogą wpływać na rozwój alergii. W jej efekcie pojawia się kontaktowe zapalenie skóry, które objawia się świądem, zaczerwienieniem i suchością. Wielu problemom z cerą może zapobiec wykonany starannie demakijaż.
Jak wykonać prawidłowy demakijaż?
Demakijaż powinien być dla nas obowiązkowym punktem przed pójściem spać. Pozwala na usunięcie resztek kosmetyków, a także zabrudzeń czy szkodliwych drobnoustrojów. Oczyszczona skóra twarzy może swobodnie oddychać, co sprzyja jej regeneracji w czasie snu. Warto pamiętać, że pozostawiony makijaż upośledza wchłanianie substancji aktywnych ze stosowanych na noc kremów. Dokładne zmycie go jest niezbędne, by zapobiec zatykaniu się porów i powstawaniu zaskórników. Dzięki demakijażowi nasza skóra nabierze blasku, a rano nie obudzimy się z opuchniętymi oczami i podrażnioną, zaczerwienioną cerą. Zwróćmy uwagę, by do oczyszczania twarzy nie stosować akcesoriów wielorazowych. Szczotki czy myjki są siedliskiem bakterii, które mogą zakażać skórę. Sięgnijmy za to po jednorazowe płatki kosmetyczne i odpowiednie preparaty do demakijażu. Właściwa pielęgnacja cery po całym dniu powinna być kilkustopniowa i staranna. Po jakie kosmetyki warto sięgnąć?
Oczyszczanie skóry w kilku krokach
Kilkustopniowy demakijaż pozwoli nam na dogłębne oczyszczenie skóry twarzy z resztek kosmetyków. Na początku make-up powinnyśmy usunąć za pomocą płynu micelarnego, który wstępnie oczyści skórę. Dodatkowo złagodzi podrażnienia oraz nawilży napiętą i wysuszoną cerę. Płyn micelarny nanosimy na płatek kosmetyczny, zwilżamy pokryte makijażem powierzchnie i odczekujemy krótki okres czasu. Następnie okrężnym ruchem starannie usuwamy makijaż. Zwróćmy uwagę, by kosmetyk nie zawierał alergizujących substancji: kompozycji zapachowych, SLES-u, barwników czy parabenów. Odpowiednim preparatem dla naszej cery jest Anida MEDI SOFT płyn micelarny do mycia twarzy i demakijażu, który został opracowany z myślą o pielęgnacji skóry wrażliwej, atopowej i trądzikowej. Kolejny krok stanowi staranne umycie twarzy delikatnym preparatem nienaruszającym bariery hydrolipidowej skóry. Chroni ona cerę przed działaniem drażniących czynników i patogenów. Wykorzystać możemy taki kosmetyk jak Anida MEDI SOFT emulsja micelarna do mycia twarzy. Zapobiega ona wysuszeniu skóry, nawilża ją, zmiękcza, a także wygładza. Emulsję nakładamy na twarz i delikatnie masujemy, a nadmiar usuwamy wacikiem kosmetycznym lub spłukujemy wodą. Co ważne, Anida MEDI SOFT emulsja micelarna do mycia twarzy jest dostępna także w wersji mini, idealnej dla podróżujących pań, które także podczas wyjazdu chcą odpowiednio pielęgnować swoją cerę.
Odpowiedni demakijaż i pielęgnacja cery
Po dogłębnym oczyszczeniu skóry twarzy musimy zadbać o przywrócenie jej odpowiedniego poziomu pH. Naturalny lekko kwaśny odczyn cery chroni ją przed namnażaniem szkodliwych grzybów i bakterii, które mogłyby zachwiać równowagą mikrobiologiczną powierzchni naskórka, co sprzyja infekcjom. Po zmyciu makijażu pH skóry jest zazwyczaj podwyższone. Należy przywrócić je do normy za pomocą toniku. Właściwy preparat dodatkowo orzeźwia i oczyszcza cerę. Po zakończonym demakijażu istotne jest nałożenie specyfiku, który pozwoli na natłuszczenie, nawilżenie i regenerację naskórka. Warto sięgnąć po Anida MEDI SOFT krem nawilżająco-łagodzący KWIAT LNU, który przeznaczony jest do codziennej pielęgnacji skóry. Zawiera on starannie dobrane, naturalne składniki biologicznie czynne. Wchodzące w jego skład len i jedwab wyróżniają się ochronnym i łagodzącym działaniem. Zawarty w omawianym kosmetyku pantenol nawilża i wzmacnia cerę, a witamina E neutralizuje wolne rodniki. Dzięki zastosowaniu kremu nawilżająco-łagodzącego KWIAT LNU skóra twarzy także rano będzie nawilżona, gładka i pełna naturalnego blasku.
Więcej informacji nt. kosmetyków firmy Scan-Anida znajdziesz na stronie internetowej oraz na fanpage‘u.
Tekst sponsorowany