Cykl menstruacyjny różni się długością u poszczególnych kobiet. Specjaliści twierdzą, że jego optymalna długość waha się od 21 do 35 dni. Jeśli okres przychodzi zbyt często lub pojawia się zbyt rzadko, powinnyśmy zgłosić się do ginekologa z prośbą o przeprowadzenie kompletu badań. Choć cykl menstruacyjny różni się długością, można wyróżnić kilka jego elementarnych faz: przed owulacją, podczas owulacji, po owulacji i miesiączkę. Jak faza cyklu menstruacyjnego wpływa na to, co czujemy podczas seksu?
Szyjka macicy zmienia swoją wysokość podczas cyklu menstruacyjnego
Czy wiesz, że szyjka macicy nie zawsze znajduje się na tej samej wysokości? Podczas owulacji podnosi się, przez co w celu jej stymulacji konieczna jest głębsza penetracja. Nic dziwnego, że panie podczas uwalniania dojrzałej komórki jajowej z jajnika mają ochotę na takie pozycje seksualne, które zapewniają im głęboką penetrację i tym samym pełnię doznań. Przed owulacją i po niej szyjka macicy obniża się, przez co głęboka penetracja nie jest pożądana. Zbyt intensywne pocieranie szyjki macicy może bowiem powodować dolegliwości bólowe. Nic dziwnego, że przed i po owulacji preferujemy pozycje, w których mężczyzna nie wchodzi w nas zbyt głęboko.
Intensywne nawilżenie podczas owulacji
Kobiety potrzebują długiej i namiętnej gry wstępnej, aby się podniecić. Gdy mężczyzna rozpala w nas pożądanie, w naszej pochwie następuje intensywna produkcja śluzu zmniejszającego tarcie i tym samym zwiększającego przyjemność czerpaną z seksu. Kobiety, które skarżą się na suchość pochwy, mogą skorzystać z lubrykantów. Co ciekawe, tuż przed owulacją, a także w trakcie uwalniania dojrzałej komórki jajowej naturalna lubrykacja kobiety znajduje się na naprawdę wysokim poziomie. To zasługa dużego stężenia estrogenów w organizmie kobiety. To właśnie te żeńskie hormony płciowe regulują naszą płodność. Duża ilość wodnistego śluzu ma za zadanie nie tylko nawilżyć pochwę, ale też zwiększyć prawdopodobieństwo zapłodnienia.
Jak pieścić piersi kobiety w zależności od fazy cyklu?
Pod wpływem hormonów płciowych zmienia się także wrażliwość piersi na dotyk. Podczas owulacji są one niezwykle podatne na pieszczoty mężczyzn. To właśnie w te dni nawet niewinny dotyk sutków może doprowadzić kobietę do orgazmu. Natomiast po owulacji piersi stają się nabrzmiałe i sprawiają wrażenie pełniejszych. Niestety, jednocześnie stają się bardziej bolesne. Nie oznacza to, że mężczyzna musi po owulacji unikać pieszczot piersi, powinien jednak obchodzić się z nimi niezwykle czule i delikatnie np. delikatnie całując bez podgryzania.
Jak łechtaczka zwiększa swe gabaryty podczas dni płodnych
Czy wiesz, że łechtaczka, zwana też guziczkiem rozkoszy, podczas owulacji oraz tuż przed i po niej pod wpływem estrogenów powiększa się aż o jedną piątą? Oznacza, że dni płodne sprzyjają rozkoszy i szczytowaniu podczas seksu. Niestety, tuż przed miesiączką łechtaczka powraca do swoich pierwotnych wymiarów.
Ochota na dziki seks nie bierze się znikąd
Czy zauważyłaś, że są takie dni, kiedy po prostu nie jesteś w stanie zapanować nad swoim libido? Chciałabyś uprawiać dziki seks praktycznie przez cały dzień. Nie możesz doczekać się spotkania z partnerem, najchętniej rzuciłabyś się na niego już w progu mieszkania. Prawdopodobnie jesteś w trakcie owulacji i rządzą tobą estrogeny oraz progesteron, które w twoim organizmie występują w wyjątkowo wysokim stężeniu. Pamiętaj jednak, że mężczyzna to nie robot i on po każdym orgazmie potrzebuje trochę czasu na regenerację. Nie naciskaj go na powtórkę. Jeśli twoje libido wciąż szaleje, możesz masturbować się na jego oczach. To także podgrzeje atmosferę w sypialni, a tobie dostarczy mnóstwo przyjemności.
Jak faza cyklu menstruacyjnego wpływa na to, co czujemy podczas seksu? Miesiączka
Podczas okresu libido kobiet spada na łeb i szyję. Na dodatek uprawianie seksu podczas miesiączki dla wielu pań jest zwyczajnie niekomfortowe. W ten dni oczekujemy, że mężczyzna uszanuje nasza uczucia i nie będzie dążył do zbliżenia, lecz skupi się na okazywaniu nam czułości poprzez przytulanie etc.