Gra w kolory to kolejna powieść Marzeny Rogalskiej, która jest bliska problemom znanym każdemu z nas. Pisarka stara się pokazać życie takim, jakim jest. Niczego nie ubarwia, nie uszlachetnia nadmiernie swoich bohaterów, dzięki czemu każdy z nas ma szansę odnaleźć w nich cząstkę siebie.
Gra w kolory – powieść o stracie i różnych odcieniach emocji
Główna bohaterka powieści Gra w kolory staje przed nie lada wyzwaniem. Agata jest kobietą, która potrafi doskonale słuchać. To jedna z tych osób, z którymi chcemy się przyjaźnić, ponieważ nigdy nie przejdzie obok nas obojętnie. Agata musi zmierzyć się z bolesną stratą. Kobieta coraz bardziej pogrąża się w rozpaczy i poczuciu beznadziei. Gdy uważa, że nic dobrego już jej nie spotka, z pomocą przychodzą jej prawdziwi przyjaciele, na których wsparcie w pełni zasłużyła. W powieści Gra w kolory czytelnikowi zostają ukazane sekrety i rodzinne tajemnice Agaty. Ich przybliżenie pozwala nam lepiej zrozumieć główną bohaterkę.
Życie człowieka niczym sinusoida
Gra w kolory to powieść o całej palecie uczuć, które pojawiają się w wyniku zdarzeń doświadczanych przez nas. To właśnie emocje, które im towarzyszą, kształtują naszą osobowość. Gra w kolory to także historia o dorastaniu Agaty i o tym, jak główna bohaterka radzi sobie z trudnymi uczuciami. Nie wszystko w życiu układa się po naszej myśli. Raz doświadczamy szczęścia, by chwilę później sięgnąć rozpaczy. Tracimy to, co ma dla nas wartość, ale też zyskujemy nowe rzeczy i doświadczenia.
Dobre i złe doświadczenia kształtują naszą osobowość
Gra w kolory to powieść, w której ukazano przyjaźnie i miłości Agaty. Część z tych uczuć była dobra i czyniła jej życie lepszym oraz bogatszym. Niestety, niektóre znajomości okazywały się toksyczne i ciągnęły ją w dół, pogrążając w rozpaczy i poczuciu beznadziei. Radosne i mroczne chwile tworzą mozaikę, wzajemnie przeplatając się w życiu każdego z nas. W związku z tym najnowszą powieść Marzeny Rogalskiej czyta się z zainteresowaniem, utożsamiając się z główną bohaterką.
Marzena Rogalska zwraca uwagę na znaczenie przyjaźni
Tytuł powieści nie wydaje się tutaj przypadkowy. Gra w kolory przypomina tworzenie obrazu. Każdy z nas otrzymuje paletę pełną kolorów (emocji), które stopniowo lądują na płótnie. Są tutaj zarówno jasne odcienie symbolizujące dobro, jak i ciemne, które utożsamiać możemy ze złem. W życiu nie sposób uniknąć złych doświadczeń, ale one też czegoś nas uczą i dają siłę do zmagania się z przeciwnościami losu. Każdy mrok można wypełnić światłem, jeśli tylko mamy obok siebie odpowiednich ludzi. Główna bohaterka powieści Marzeny Rogalskiej mogła liczyć na pomoc prawdziwych przyjaciół. Jednocześnie autorka pragnie uświadomić czytelnika, jak ważną rolę w jego życiu odgrywają relacje międzyludzkie. W dobie wszechobecnego internetu łatwo można zapobiec o pielęgnowaniu przyjaźni.