akcesoria do ćwiczeń

Klocki, taśmy i piłki – brzmi niczym zestaw mechanika, a tymczasem to popularne przyrządy, wykorzystywane w sporcie. Akcesoria do ćwiczeń coraz częściej pojawiają się w sklepach i zachęcają do zadbania o formę i figurę. Co warto kupić, by być fit?

Witaj w klubie fitness

Po przekroczeniu progu sali fitness może ogarnąć nas niemała konsternacja. Na myśl przychodzi pytanie – do czego to wszystko służy? Odpowiedź jest oczywista – do ćwiczeń. Narzędzia takie jak akcesoria sportowe czy wszelkiego rodzaju przyrządu pomagają w efektywnym treningu. Ułatwiają wykonywanie często trudnych figur i usprawniają całą naszą pracę. Dzięki nim łatwiej i przyziemniej nam się ćwiczy, a efekty morderczych treningów mogą pojawić się szybciej. Moda na bycie fit sprawiła, że coraz chętniej sięgamy po tego typu akcesoria. Na które warto zwrócić uwagę? Co znajdziemy w popularnych sklepach?

Co warto kupić, by być fit?

Pamiętajmy, że sam zakup narzędzi do ćwiczeń nie sprawi, że nagle zyskamy płaski i umięśniony brzuch czy zgrabne pośladki. Trzeba zacząć je regularnie wykorzystywać, a w połączeniu ze zdrową dietą, z pewnością szybko zauważymy różnicę w wyglądzie i samopoczuciu. Wraz z nowym rokiem i postanowieniami, branża sportowa zaciera ręce. W sklepach niczym grzyby po deszczu pojawiają się wszelkiego rodzaju akcesoria do ćwiczeń, które obiecują cudowne efekty. Atrakcyjne ceny kuszą tak samo, jak obietnica wymarzonej figury modelki. Często nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, do czego może przydać nam się sprzęt fitness i jak go używać.

Akcesoria do ćwiczeń

Piłki fitness to doskonały i multifunkcyjny przyrząd. Z ich użyciem wymodelujemy pośladki, uda oraz wykonamy ćwiczenia na kręgosłup. Dodatkowo to lekki i bezpieczny przyrząd, który wystarczy nadmuchać. Wśród propozycji sprzętów nie brakuje hantli. Ciężarki o wadze 1-2 kg są jak najbardziej odpowiednie dla kobiet. Producenci oferują nam zarówno tradycyjne hantle, jak i te w formie opasek na kostki i nadgarstki. My zdecydowanie polecamy standardowe hantle, którymi możemy ćwiczyć w warunkach domowych. Innym sprzętem są kostki, lub jak ktoś woli, klocki do jogi. To nic innego jak podpórka i stabilizator, który pomaga przy figurach jogi, zarówno początkującym jak i tym zaawansowanym. Nie ma ćwiczeń bez maty. Zapobiega przesuwaniu się naszego ciała, zapewniając jednocześnie komfort i wygodę. Z matą możemy ćwiczyć w parku czy na sali gimnastycznej. W przypadku wyboru maty, możemy kupić zwykłe maty piankowe czy nawet takie dwustronne, które równie dobrze sprawdzą się na biwaku pod namiotem. Hitem są taśmy elastyczne, które pomagają w rozciąganiu i są wykorzystywane również w jodze. Z klasycznych sprzętów, warto sięgnąć po ekspander do rozciągania czy skakankę.

W bogatej ofercie akcesoriów sportowych znajdziemy mnóstwo gadżetów elektronicznych, które mierzą pracę serca, kilometry czy czas. Jeśli regularnie uprawiamy sport i taki sprzęt będzie pomocny w kontrolowaniu naszych postępów, rozważmy jego zakup. Skorzystać możemy z licznych aplikacji na telefony, które usprawniają codzienne treningi.ćwiczenia Pamiętajmy jednocześnie, że to nasze ciało jest głównym narzędziem pracy, a liczne akcesoria mają za zadanie ułatwić nam ćwiczenia. Nie traktujmy więc każdego sprzętu jak rodzaj cudownego środka, który koniecznie musimy nabyć. Wybierajmy te akcesoria, które są dla nas niezbędne, by prawidłowo i bezpiecznie wykonać dane ćwiczenia.

Katarzyna Antos