Magdalena Kordel podbiła serca Polek za sprawą powieści obyczajowych, które bawią i wzruszają. Antolka to zupełnie inna książka niż dotychczasowe w dorobku pisarki. Autorka po raz pierwszy zdecydowała się napisać powieść typowo o miłości. Czy ta sztuka jej się udała?
Konflikt matki z córką
Antolka ma 19 lat i ogromny konflikt z matką. Dziewczyna nie chce więcej żyć tak, jak każe jej rodzicielka. Nie zamierza studiować prawa i medycyny, a matka nie uznaje jej odmowy. Antolka buntuje się, ponieważ nigdy nie czuła się kochana. Matka wychowywała ją samotnie, a właściwie zlecała opiekę nad nią starszej pani pełniącej rolę niani. Sama niewiele wiedziała o swojej córce, rzadko gdzieś z nią wychodziła, gotowała obiad etc. Dagmara bowiem jest z zawodu lekarką i to właśnie karierze medycznej poświęciła całe swoje dotychczasowe życie.
Test na matczyną miłość
Antolka chce sprawdzić, czy w ogóle interesuje swoją matkę. W tym celu płaci młodemu aktorowi za udawanie jej chłopaka. Mężczyzna ma kontrowersyjny wygląd i budzi oburzenie matki, ale ta nie do końca reaguje tak, jak by sobie tego życzyła Antolka. Dziewczyna podczas kłótni dowiaduje się, że jej ojciec jej nie porzucił, bowiem w ogóle nie wiedział o jej istnieniu. Matka chciała sobie tylko zrobić dziecko z dawcą dobrych genów. Antolka jest zdruzgotana i wyprowadza się z domu.
O włos od tragedii
Młoda kobieta wybiera się na Mazury, gdzie pierwszej nocy niemal pada ofiarą gwałtu w tawernie. Na szczęście tajemniczy blondyn o imieniu Janek ratuje ją z opresji. Antolkę ciągnie do niego, mężczyzna również jest zauroczony rezolutną kobietą. Czy odległość, która dzieli tych dwoje na co dzień, okaże się żadną przeszkodą w zestawieniu z prawdziwą miłością? Jak potoczą się dalsze losy Antolki i Janka? Jakie niespodzianki zgotował dla nich los?
Antolka to nie tylko piękna powieść o miłości, ale też książka przywracająca wiarę w mężczyzn. Wprawdzie Wienio usiłuje wykorzystać naiwne dziewczyny, które zostały otumanione tabletkami gwałtu, ale Janek stanowi jego przeciwieństwo. Dokłada wszelkich starań, aby uchronić biedne kobiety przed cierpieniem na całe życie.