antydepresanty-a-uderzenia-goraca

W poszukiwaniu optymalnych metod leczenia objawów klimakterium dążono do znalezienia złotego środka, który by uleczył każdą kobietę. Problem w tym, że każda kobieta jest niepowtarzalną jednostką i każda będzie przechodzić przez menopauzę w sposób charakterystyczny dla siebie. Biorąc jeszcze pod uwagę występowanie chorób, tolerancji na podejmowane leczenie i leki oraz wiele innych czynników wydaje się być niemożliwe aby znaleźć idealne rozwiązanie, które pasowałoby każdej kobiecie.

Warto również wspomnieć, że szczególne należy rozważyć ten model leczenia u osób chorujących na cukrzycę oraz zażywają leki na obniżenie poziomu cholesterolu we krwi. Dowiedziono, że równoczesne podawanie statyn i leków antydepresyjnych może powodować wzrost stężenia cukru u osób zdrowych o prawie 20mg/dl a u chorych na cukrzycę nawet o 50mg/dl. Dlatego bardzo istotna jest tutaj klarowna relacja na linii pacjent lekarza oraz multidyscplinarne leczenie objawów menopauzy. Często lekarz rodzinny może być niewystarczający w leczeniu tak skomplikowanego zagadnienia.

Mimo wielu doniesień, które można uznać za negatywne, leczenie antydepresantami zyskuje coraz większą popularność wśród lekarzy i pacjentek, które nie mogą poddać się hormonalnej terapii zastępczej.

Leki antydepresyjne poza leczeniem uderzeń gorąca, również wpływają korzystnie na poprawę jakości życia:

Niwelują:

  • zaburzenia snu
  • stany depresyjne
  • zaburzenia nastroju
  • działają uspokajająco
  • działają przeciw bólowo

Maurice