BDSM

BDSM to skrót, który powstał od angielskich słów bondage & discipline, czyli związywanie i dyscyplina. W praktyce kryją się pod nich zachowania seksualne oparte na dominacji i uległości. O BDSM zrobiło się głośno za sprawą 50 twarzy Greya. Ta powieść erotyczna doczekała się ekranizacji i rozpalała wyobraźnię czytelniczek na całym świecie. Pamiętajmy jednak o tym, że BDSM niejedno ma imię.  Jak dobrać akcesoria dopasowane do swoich potrzeb?

Jakie są twoje potrzeby erotyczne?

Każda z nas ma inne potrzeby seksualne. Jedne kobiety uwielbiają seks oralny, drugie analny, trzecie stawiają na romantyczne uniesienia, nie brakuje też miłośniczek BDSM.  Najważniejsze to postępować w zgodzie ze sobą i wybierać to, co rzeczywiście sprawia nam przyjemność lub wydaje się intrygujące, a tym samym godne wypróbowania. Jeśli popatrzymy na akcesoria do BDSM, to przekonamy się, że to pojęcie jest niezwykle pojemne. Wśród nich praktycznie każda z nas znajdzie coś dla siebie. Nie musimy przekraczać własnych granic i postępować wbrew sobie, aby przemycić do swojej sypialni akcesoria do BDSM.

Jakie są twoje potrzeby erotyczne

Akcesoria do BDSM dla romantyczek. Pejczyk z piór do miziania ciała

Jeśli należysz do miłośniczek romantycznego seksu, możesz zamówić Royal Mask Black, czyli koronkową maskę, którą zakładamy na wysokości oczu. Każda kobieta wygląda w niej zmysłowo, taki niepozorny gadżet erotyczny o charakterze modowego dodatku potrafi dodać nam pewności siebie.  Koronkową maskę oferuje sklep erotyczny Eroprezent.pl. To inwestycja, która będzie ci się zwracać przez długi czas. Taką maskę można bowiem dowolnie zestawiać ze zmysłową bielizną. Z myślą o romantyczkach, których nie podniecają klapsy ani smaganie zwykłym pejczem, stworzono Gp Small Feather Tickler Purple, czyli pejczyk z piór. Są one niezwykle delikatne i służą do zmysłowego gładzenia ciała. Niektóre kobiety są bardzo wrażliwe na dotyk, dlatego preferują ten subtelny, który rozpala ich ciało do czerwoności. Taki pejczyk z piór do miziania skóry potrafi dostarczyć obojgu partnerom mnóstwo zmysłowej przyjemności. Przy jego użyciu nie wyrządzimy nikomu krzywdy, możemy co najwyżej sprawić komuś łaskotki:)

Akcesoria do BDSM dla romantyczek

Kajdanki w sypialni, czyli idealne rozwiązanie dla kobiet, które lubią niespodzianki

Niektóre kobiety mają potrzebę nowych doznań, ale ewentualny ból wcale nie powoduje u nich podniecenia.  W takiej sytuacji idealnym rozwiązaniem wydają się kajdanki. Tutaj jednak klucz do sukcesu stanowi zaufanie do partnera. Jeśli jesteśmy z kimś naprawdę długo i zdołałyśmy go na tyle poznać, iż mamy pewność, że nie przekroczy on naszych granic, możemy wprowadzić tego typu gadżety do swojej sypialni. Zanim sięgniesz po kajdanki, porozmawiaj ze swoim partnerem o tym, jak widzisz wasz seks. Możesz na przykład wymienić rzeczy, których nie akceptujesz – przemoc, podduszanie, seks analny, seks bez prezerwatywy etc. Dzięki nakreśleniu jasnych ram, ty zyskasz poczucie bezpieczeństwa, a partner będzie wiedział, w jakim obszarze może się poruszać. Niektóre kobiety oddają pełnię władzy w ręce mężczyzny, inne chcą uprawiać taki sam seks jak do tej pory, tylko nieco bardziej ekscytujący, ponieważ niosący ze sobą pewną niespodziankę. Pamiętaj, że masz prawo zastrzec, czego oczekujesz od partnera. Możesz pozostawić w jego gestii wybór pieszczot oraz pozycji spośród repertuaru, który sprawia ci przyjemność. Kajdanki na ramiona inspirowane 50 twarzami Greya kupisz w sex shopie Eroprezent.pl. We wspomnianym sklepie erotycznym znajdziesz też wibrujący masażer do łechtaczki, którym może sterować twój partner. Z jednej strony oddajesz władzę w jego ręce, to on decyduje o ustawieniach urządzenia. Z drugiej masz gwarancję, iż to, co zafunduje ci twój partner, będzie stanowiło źródło rozkoszy i pozostanie całkowicie bezpieczne.

Kajdanki w sypialni

Dla kogo pejcze, obroże i smycze? Czy w BDSM to kobieta jest zawsze stroną uległą?

Istnieją także kobiety, które potrzebują silnych doznań. W ich przypadku sprawdzą się takie akcesoria do BDSM jak pejcze, kneble, obroże, sznury, smycze, nasutniki. Co ciekawe, kobiety lubią być zarówno stroną uległą, jak i dominującą. Część marzy o tym, aby mężczyzna je związał sznurem, zakneblował usta i smagał pejczem. Nie brakuje też pań, które w sypialni odkrywają w sobie naturę dominy i to one chcą decydować o przebiegu erotycznych igraszek. Tak naprawdę klucz do sukcesu stanowi znalezienie partnera o upodobaniach, które dobrze łączą się z naszymi. Np. kobieta domina będzie potrzebowała uległego kochanka. Dominujący mężczyzna poszukuje uległej kobiety gotowej na przeżywanie całego spektrum doznań towarzyszącego praktykom BDSM. Sklep erotyczny Eroprezent.pl oferuje pejcze, które różnią się nie tylko kolorem, ale też stopniem doznań. Tego typu gadżety erotyczne dobieramy, mając na uwadze upodobania strony uległej. Jeśli preferuje ona słabsze doznania, to wybieramy delikatniejszy pejcz. Obroże i smycze dostępne w sex shopie Eroprezent.pl mogą być zakładane zarówno uległej kobiecie, jak i uległemu mężczyźnie.  Sznury także mają charakter uniwersalny. Ponadto w sex shopie Eroprezent.pl zamówicie obręcze na penisa, które mogą być dowolnie zaciskane przez jego dominującą partnerkę, jak i nakładki ssące na piersi, których moc regulować będzie dominujący partner.Czy w BDSM to kobieta jest zawsze stroną uległą

Jakie akcesoria do BDSM należy dezynfekować?

Pamiętajmy o tym, aby akcesoria do BDSM takie jak pejcze, sznury czy kneble regularnie dezynfekować, ponieważ mogą one przerwać ciągłość naskórka i doprowadzić do różnego rodzaju infekcji, jeśli nie zadbamy o odpowiednią higienę.  Pewnych akcesoriów, w tym pejczy czy knebli, które pozostały nam po poprzednim związku, nie należy używać z nowym partnerem.  Pamiętajmy, że tego typu gadżety erotyczne mogły mieć kontakt z zakażoną krwią.

Jakie akcesoria do BDSM należy dezynfekować

Praktyki BDSM wymagają szczerej rozmowy i wytyczenia granic

Praktyki BDSM potrafią dostarczyć zmysłowej przyjemności obu stronom. Ktoś spełnia się jako osoba uległa, a ktoś jako dominująca. Niemniej zakres praktyk BDSM należy uwzględnić po szczerej i otwartej rozmowie z partnerem. Musimy przy tym uszanować granicę drugiej strony. Jeśli partnerka zgadza się na kajdanki, ale nie chce doznawać bólu czy uprawiać seksu analnego, nie wykorzystujmy jej zaufania, aby postawić na swoim.  Wprowadźmy też hasło bezpieczeństwa, po którego wypowiedzeniu bezwzględnie przerywamy działanie.

Praktyki BDSM

Uszanuj stosunek do BDSM swojego partnera

Akcesoria do BDSM są tak zróżnicowane, że każda z nas znajdzie coś dla siebie. Dla jednej będą to kajdanki, dla drugiej pejczyk z piór, a dla trzeciej kneble i obroże ze smyczą.  Pamiętajmy, że to, na co umawiają się dwie dorosłe osoby, pozostaje ich prywatną sprawą. Ktoś może nie przepadać też za doznaniami bólowymi i nie zgadzać się nawet na lekkie klapsy, podczas gdy jest przykuty do łóżka kajdankami. Takie podejście także jest w porządku i nie należy go na siłę zmieniać.