Niestety, żadna z nas nie ma wpływu na to, jakimi genami obdarzyła nas natura. Jedyne co możemy zrobić, aby jak najdłużej zachować młodość, to opóźnić proces starzenia się skóry. Jak to zrobić?
Jak działa botoks?
Wstrzyknięty w niewielkiej dawce w tkankę mięśniową, trwale łączy się z płytką nerwowo- mięśniową, powodując tym samym jej lekki paraliż. Zabiegowi poddawane są strategiczne miejsca, narażone na oznaki starzenia jak czoło, okolice oczu czy lwia bruzda. Mięśnie odpowiedzialne do tej pory za ich marszczenie pod wpływem działania toksyny nie mogą się kurczyć, w związku z czym skóra przestaje się marszczyć i fałdować. W wyniku zabiegu przy użyciu botoksu paraliżowane są wyłącznie mięśnie, w które dokonano iniekcji. Uzyskany efekt pozwala się cieszyć niezmienionym wyrazem twarzy, pozbawionym zmarszczek na około 6 miesięcy. Po upływie tego czasu porażenie mięśni stopniowo zanika, a zmarszczki pogłębiają się. Wówczas, możesz ponownie przystąpić do zabiegu.
Przebieg zabiegu i rekonwalescencjaa
Wiele z was zastanawia się pewnie czy zabieg wstrzykiwania botoksu jest bolesny? Otóż ból jest minimalny – to raczej dyskomfort związany z użyciem strzykawki o cienkiej igle. Zabieg nie wymaga korzystania ze znieczulenia miejscowego. Ostrzykiwanie twarzy trwa zwykle około 15 minut, po upływie których pacjentka może podjąć codzienną aktywność życiową. W przypadku dużej liczby usuwanych zmarszczek, czas całej procedury wydłuży się.
Anna J