cera-naczynkowa-rozpoznanie-pielegnacja-leczenie

Popękane i rozszerzone naczynka to problem nie tylko kobiet, ale i mężczyzn. Jakie czynniki wpływają na pojawienie się rumienia i „pajączków”? Czy wiesz, jak zadbać o cerę naczynkową?

Gdzie szukać substancji aktywnych?

Nie ma sensu zawracać sobie głowy trudnymi nazwami chemicznymi, dlatego warto wiedzieć, w czym one się znajdują. Na rynku dostępnych jest sporo preparatów do pielęgnacji cery naczyniowej, które więc wybrać? Najlepiej takie, które w swoim składzie mają poniższe składniki:

  • Kasztanowiec zwyczajny – działa przeciwzapalnie, obkurczająco, przeciwobrzękowo, doskonale uszczelnia naczynia krwionośne.
  • Arnika górska – działa przeciwzapalnie i obkurczająco
  • Hammamelis* (oczar wirginijski) – ma niezwykle silne działanie ściągające i poprawia ukrwienie skóry

  • Miłorząb japoński – zmniejsza lepkość krwi i uelastycznia nacznia krwionośne
  • Witamina K – podnosi krzepliwość krwi, przyspiesza wchłanianie się wylewów podskórnych
  • Witamina C – utrzymuje prawidłową budowę naczyń krwionośnych, poprawia koloryt skóry poprzez jej rozjaśnienie, zmniejsza zaczerwienienia.

Zabiegi kosmetyczne dla cery naczynkowej

Prawidłowa pielęgnacja skóry naczyniowej ma raczej działanie profilaktyczne, niż lecznicze – powstałych zmian nie da się raczej usunąć w domowym zaciszu. Podstawą usunięcia trwale rozszerzonych naczyń krwionośnych są specjalistyczne zabiegi, które przeprowadza dermatolog, kosmetolog czy lekarz medycyny kosmetycznej. To on zadecyduje o tym, jaki zabieg wykonać, by pozbyć się kłopotliwych naczynek.

Laseroterapia

Jest to zabieg polegający na uderzaniu światłem lasera w naczynka. Promienie pochłaniane są przez hemoglobinę w naczyniu krwionośnym, a następnie „ścinają”krew i powodują zniszczenie naczynia. Istnieje kilka rodzajów laserów, na przykład barwnikowy czy IPL.

Katarzyna Florkiewicz