Wizja przyszłości z książek Marca Elsberga dzieje się już. Najnowszy thriller autora międzynarodowego bestsellera Blackout, sprzedanego na świecie w milionie egzemplarzy, ukaże się w Polsce już tej jesieni. Chciwość to przerażająco bliska rzeczywistości opowieść o świecie pogrążonym w chaosie, do którego doprowadziła ślepa pogoń za pieniądzem. Porywająca i otwierająca oczy powieść, która długo nie daje o sobie zapomnieć, w księgarniach już od 30 października.
Ulice Berlina płoną. Wśród gęstego, czarnego dymu eksplodują koktajle Mołotowa, nad miastem unosi się czerwona łuna od rac. Rozwścieczeni demonstranci chcą śmierci kapitalizmu. Na całym świecie ludzie masowo wychodzą na ulice, buntując się przeciwko skutkom kolejnego kryzysu gospodarczego. Bankructwo banków, korporacji i państw prowadzi do nasilających się konfliktów międzynarodowych, a garstka najbogatszych czerpie z tego korzyści.
Na ogólnoświatowym szczycie zwołanym w Berlinie laureat Nagrody Nobla Herbert Thompson ma wygłosić mowę, która mogłaby zmienić oblicze świata. Naukowiec podobno odkrył formułę, dzięki której dobrobyt ma stać się dostępny dla wszystkich. Są jednak tacy, którym zależy na tym, żeby nic się nie zmieniło. W drodze na szczyt Thompson wraz z asystentem ginie w wypadku samochodowym. Jest tylko jeden świadek. Wbrew swojej woli został właśnie wciągnięty w niebezpieczną grę.
Thrillery, jak filmy sensacyjne, zazwyczaj dalekie są od rzeczywistości. Nie w przypadku Marca Elsberga. Autor międzynarodowych bestsellerów Blackout, Zero i Helisa wie, że najbardziej przerażające jest to co, realne. Jeśli nic się nie zmieni, już za parę lat tak może wyglądać rzeczywistość. Czy to możliwe, żeby pisarz naprawdę znalazł remedium na nierówności społeczne?
Marc Elsberg (ur. w 1967 r. w Wiedniu) pracował jako doradca strategiczny i dyrektor kreatywny w branży reklamowej, pisał teksty do austriackiego dziennika „Der Standard”. Jego debiutancki thriller „Blackout” tuż po premierze zyskał status bestsellera w Niemczech, został przetłumaczony na 15 języków i sprzedał się na całym świecie w ponad milionie egzemplarzy. Autor mieszka w Wiedniu.