Co komu pisane – Maria Ulatowska i Jacek Skowroński

Maria Ulatowska napisała już wiele świetnych książek w duecie z Jackiem Skowrońskim. Właśnie ukazała się ich kolejna wspólna powieść. Co komu pisane to powieść obyczajowa z wątkiem kryminalnym i elementami thrillera. Dlaczego warto po nią sięgnąć?

Ginekolog prowadzący prywatną praktykę lekarską

Tomasz Bocianowski pracuje jako ginekolog, prowadzi prywatną praktykę lekarską. Ma za sobą nieudane małżeństwo. Jego żona traktowała go jak chodzący bankomat. Na dodatek za pieniądze męża rozpuszczała syna. Obecnie Tomasz nie ma dobrego kontaktu ani ze swoją eks, która oskubała go z ostatniego grosza, ani z dzieckiem.

Przyjazd popularnej pisarki

Nieoczekiwanie w domu Tomasza zjawia się znana pisarka, Janina Opiłko. Kobieta skrywa jakąś tajemnicę. Niechętnie mówi o sobie. Udało jej się pozostać w domu Tomasza, ponieważ powołała się na wspólnego znajomego. Niestety, niewiele udało się z niej wyciągnąć ginekologowi. Na dodatek Bocianowski stara się zachowywać dystans po złych doświadczeniach z kobietami. Mimo to do Janiny ciągnie go jakaś niewytłumaczalna siła.

Janina pragnie zasmakować prawdziwego życia, w końcu to jemu poświęca swoje świetnie sprzedające się powieści obyczajowe. Proponuje nawet Tomaszowi, iż będzie za darmo pracować jako jego asystentka.  Obecna nie najlepiej radzi sobie z powierzonymi jej zadaniami.

Kto czyha na życie Tomasza?

Nieoczekiwanie w życiu Tomasza zaczynają dziać się rzeczy dziwne. Ktoś chce go wystraszyć i skrzywdzić. Na początek podrzuca pod jego dom kukłę, jaką wykorzystuje się na zajęciach z medycyny. Tomasz jest przekonany, iż ma do czynienia ze zwłokami. Chce nawet poinformować policję, ale ostatecznie tego nie robi. W kukle znajduje list z ostrzeżeniem. Chodzi o jakąś sprawę sprzed lat. Tomasz miał kogoś dotkliwie skrzywdzić, teraz zapłaci za swoje postępowanie.

Czy Janina ściągnie na siebie problemy?

Janina Opiłko postanawia pomóc Tomaszowi. Zaczyna angażować się w tę sprawę, nie zważając na to, że może ściągnąć na siebie poważne niebezpieczeństwo. Janina planuje napisać książkę z wydarzeń, które się rozgrywają. Nie przewiduje jednak, że ktoś znajduje się na krok przed nią i Tomaszem. To on pociąga za wszystkie sznurki.

Kto grozi Tomaszowi i czy dopnie swego?

Co skrywa Tomasz? Czego dopuścił się przed laty? Kim jest tajemniczy autor listów? Jaką karę zamierza wymierzyć ginekologowi i czy dopnie swego? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w najnowszej powieści Marii Ulatowskiej i Jacka Skowrońskiego pt. Co komu pisane. Książka jest napisana bardzo przystępnym językiem. Od początku intryguje czytelnika za sprawą Janiny Opiłko, wkrótce zaczynają dziać się rzeczy nieoczekiwane, które jeszcze bardziej zachęcają do nieprzerwanej lektury. Co komu pisane to książka, która spodoba się nie tylko miłośnikom powieści obyczajowych,  ale też osobom preferującym dobry kryminał.