co-siedzi-w-kremie-cz-1

Minęły czasy, kiedy kobieta nie miała problemu z wyborem, bo dostępny był standardowo jeden. Teraz półki w drogeriach uginają się od nadmiaru marek, rodzajów i przede wszystkim cen. Ten tańszy jednak wcale nie musi być gorszy od najdroższego. Podpowiadamy jakie składniki powinny znaleźć się w kremie, aby warto go kupić.Bazę kremu stanowią dwie fazy – wodna i tłuszczowa – w których rozpuszczają się wszystkie jego składniki. Są to przede wszystkim witaminy, filtry słoneczne, substancje łagodzące podrażnienia, oczyszczające, proteiny, tłuszcze i wiele innych. Po naniesieniu kremu na twarz odparowuje z niego woda i część składników zostaje na naskórku, natomiast niektóre wnikają w głąb skóry, działając bezpośrednio na skórę właściwą. Przy doborze kremu warto zwrócić uwagę, aby było w nim jak najwięcej takich substancji, które głęboko nawilżają i odżywiają.

Dobrze wiemy, że kremy zawierają zarówno te pozytywne substancje, jak i te szkodliwe. Tym razem skupimy się na szukaniu kosmetyków z zawartością tych właściwych substancji. Podstawowymi składnikami kremu powinny być witaminy. Nie zawsze jednak na etykiecie będą występowały pod taką nazwą.

  • Retinol czyli witamina A jest jedną z ważniejszych substancji, występujących w niemal każdym kremie. Wzmacnia skórę, regeneruje naskórek, rozjaśnia przebarwienia, pomaga w walce z trądzikiem, zaskórnikami oraz pierwszymi oznakami starzenia.
  • Tokoferol czyli witamina E nazywana witaminą piękności. Zapobiega przedwczesnemu powstawaniu zmarszczek, przyspiesza gojenie, nawilża i uelastycznia skórę.
  • Witamina C pobudza powstawanie kolagenu w skórze, ujędrnia, uelastycznia, poprawia krążenie.
  • Prowitamina B5 pobudza skórę i przyspiesza odnowę komórek.

M. Borowik