Symbolem kobiecości są nasze kształty. Poza bujnymi biodrami, marzymy o pełnym, jędrnym biuście. Czy są jakieś ćwiczenia poprawiające jędrność piersi? Są!
Ćwiczenie 2.
Sprzęt: ćwiczenie 1 i mata/miękkie podłoże
Połóż się plecami na macie lub innym miękkim podłożu, mając w rękach rekwizyty z poprzedniego ćwiczenia. Nogi mogą być ugięte w kolanach. Złącz przed sobą ręce na wysokości głowy, rozkładając je za chwilę szeroko na boki. Precyzja ruchów jest bardzo ważna. Ręce nie mogą być ani za nisko, ani za wysoko. Łokcie cały czas lekko ugięte.
Ćwiczenie 3.
Sprzęt: hantle/butelki i krzesło
Czoło oprzyj o krzesło. Nogi i tułów muszą zachować kąt prosty. By zadbać o komfort, na oparciu krzesła możesz położyć ręcznik. Tak jak w poprzednich ćwiczeniach, ręce rozłóż na całą szerokość po obu stronach ciała, następnie opuść je w dół. Łokcie i kolana lekko ugięte.
Ćwiczenie 4.
Sprzęt: ćwiczenie 3
Usiądź na krześle. Wyprostuj plecy. Z lekko ugiętymi łokciami ponownie rozkładaj ręce po bokach, następnie opuszczając je wzdłuż ciała.
Ćwiczenie 5.
Sprzęt: mata/miękkie podłoże
Oprzyj ręce i kolana o matę. Ręce muszą być rozłożone znacznie szerzej niż barki. Kolana znacznie dalej od reszty ciała, stopy uniesione. Tułów powinien być w jednej linii. Biodra delikatnie podciągnięte do siebie, a mostek ustawiony w dół, w stronę miednicy. Brzuch mocno napięty, a łokcie lekko ugięte. Opuść ręce w łokciach do uzyskania kąta prostego, a później wróć do pozycji wyjściowej.
Na początek tych pięć podstawowych ćwiczeń wystarczy. Pamiętaj o wspomnianej systematyczności i dokładności ich wykonywania. Przy każdym z nich, powinnaś mieć nieco napięty brzuch, ponieważ to on stanowi centrum naszej równowagi – dzięki niemu utrzymujemy balans działa i wykonujemy ćwiczenia poprawnie. Ręce zaangażowane w każde z ćwiczeń również muszą być cały napięte. Napięcie odpuszczamy jedynie w przerwach. Powodzenia w pracy nad jędrnym biustem!
Wiktoria Dębska