kolagen na włosy

Włosy uchodzą za jeden z atrybutów kobiecości. Im są dłuższe, gęstsze i bardziej pełne blasku, tym bardziej podobają się mężczyznom. Panowie są zgodni. Długie włosy podobają im się najbardziej. Mężczyźni nie przepadają za krótkimi fryzurami.  Niestety, w okresie menopauzy włosy często ulegają przerzedzeniu, co zmusza ich właścicielki do ścięcia. Czy kolagen może wzmocnić włosy?

Dlaczego włosy wypadają w okresie menopauzy?

Kobiety często mają lepsze włosy od mężczyzn, cieszą się gęstą fryzurą, podczas gdy panowie skarżą się na zakola. Gęste pukle to zasługa genów i hormonów.  Gdy w organizmie estrogeny i gestageny utrzymują się na optymalnym poziomie, wówczas włosy są gęste, zdrowe i pełne blasku. Niestety, w okresie przekwitania czynność jajników stopniowo wygasa, a te narządy płciowe w głównej mierze odpowiadają za syntezę żeńskich hormonów płciowych. Nic dziwnego, że panie zmagające się z menopauzą często skarżą się na wypadanie włosów i pogorszenie ich stanu. Przerzedzona fryzura nie wygląda dobrze, dlatego też wiele kobiet ścina włosy na krótko. Jednak nie każda z nich dobrze wygląda w bobie. Na szczęście włosy można wzmocnić, sięgając po kolagen w tabletkach.

Jak kolagen działa na włosy?

Przykładem preparatu, który zawiera kolagen morski, jest Noble Health Class a Collagen.  Produkt ten zawiera kilka składników aktywnych. Wykazano, iż kolagen rybi przeciwdziała procesowi starzenia się skóry i włosów. Dostarcza on substancji niezbędnych do prawidłowej syntezy lśniących pukli. Kolagen ma ciekawe właściwości. Przyjmując go regularnie, wzmacniamy nie tylko włosy i paznokcie, ale też zapobiegamy powstawaniu cellulitu i rozstępów.  Na dodatek kolagen świetnie działa na zmarszczki, którym staramy się przeciwdziałać. Gładka, jędrna skóra stanowi marzenie każdej kobiety, gdyż uchodzi za jeden z jej atutów. Każda z nas cieszy się, gdy sprzedawczyni w sklepie czy pracownica banku da nam mniej lat, niż wskazuje metryka. Można spowolnić procesy starzenia, dbając o odpowiednią, zbilansowaną dietę oraz stosując właściwie  dobrane kosmetyki.

Składniki, które pomogą ci cieszyć się świetnym wyglądem w okresie przekwitania

Noble Health Class a Collagen nie tylko zawiera kolagen rybi, który jest najlepiej przyswajalną formą tego białka.  Wśród składników aktywnych wspomnianego suplementu diety znajdziemy też witaminę C, która stanowi kluczowy składnik w procesie syntezy kolagenu, podstawowego materiału budulcowego komórek skóry.  Z kolei obecne w Noble Health Class a Collagen proantocyjanidyny z pestek winogron wspomagają ogólny stan zdrowia i wygląd skóry. Zawarty w produkcie cynk uczestniczy w prawidłowej syntezie białka, dlatego też pozwala cieszyć się zdrowym wyglądem skóry, włosów i paznokci. Jednocześnie Noble Health Class a Collagen dostarcza organizmowi biotyny, składnika przeciwdziałającego wypadaniu włosów.  Zawarty w produkcie selen pełni rolę silnego antyoksydantu, oznacza to, iż zapobiega powstawaniu wolnych rodników, które odgrywają kluczową rolę w procesie starzenia włosów i skóry. Kwas hialuronowy obecny w Noble Health Class a Collagen odpowiada za prawidłowe nawilżenie skóry i włosów.

kolagen w tabletkach class a collagen

Suplement diety Noble Health Class a Collagen możesz kupić, korzystając z 10-procentowego rabatu. KOD rabatowy: menopauza.pl

 Tekst partnera