dieta ABS

Czas karnawału i studniówek skłania niektóre kobiety do podjęcia wyzwania, jakim niewątpliwie jest dieta. Pragnienie szczupłej figury powinno iść jednak w parze ze zdrowym rozsądkiem. Nie wszystkie diety są idealne i bezpieczne. Wśród wielu jadłospisów warto wyróżnić dietę ABS. Na czym polega? Dlaczego warto się jej bliżej przyjrzeć?

Dieta ABS – Abdominal Body System

Abdominal Body System to dieta dla marzących o płaskim brzuchu. Program dietetyczny wspomaga pracę mięśni, pozwala pozbyć się tłuszczu z tego problematycznego miejsca. Głównym celem diety jest równowaga bilansu energetycznego. Nie należy do drastycznych diet, które obejmują głodzenie się, ale wymaga aktywności fizycznej, ponieważ tylko w połączeniu z ćwiczeniami, efekty mogą być naprawdę imponujące. Dieta ABS ma wiele zalet. Przede wszystkim jest zdrowa, ponieważ zalecane produkty są wartościowe i pochodzą z wszystkich grup żywieniowych. Dostarczamy więc organizmowi różne cenne substancje, niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Ale dieta nie jest perfekcyjna, więc warto wspomnieć o jej wadach. Ilość zalecanych produktów pokarmowych, które powinny znaleźć się w jadłospisie jest naprawdę duża. Ten element może zniechęcić do wdrożenia diety. Podobnie jak czas,który musimy poświecić na przygotowanie posiłków. Jednak wytrwali i zdeterminowani na pewno nie pożałują, przechodząc na tego typu odżywianie.

Na czym polega dieta ABS?

Odżywianie według diety ABS obejmuje sześć tygodni. Każdego dnia należy spożywać 6 posiłków, z czego try to dania główne, a trzy pozostałe to przekąski, rzecz jasna zdrowe. Całkowita wartość posiłków to ok. 1900 kcal, więc całkiem sporo, jak na dietę. Nie ograniczamy kalorii, ale pozbywamy się ich regularnie, wykonując ćwiczenia. Aktywnym osobom na pewno spodoba się tego typu dieta. Kluczem diety ABS jest 12 grup produktów. Każdy posiłek musi składać się przynajmniej z dwóch produktów, z określonych grup. Produkty zaś dzielimy na: pełnoziarniste pieczywo i płatki, migdały i orzechy, oliwa, owoce leśne, warzywa strączkowe, odtłuszczony nabiał, zielone warzywa, płatki owsiane, jajka, indyk i chude mięso, masło orzechowe oraz białko serwatkowe. W każdej z przygotowywanych przekąsek powinno znaleźć się odrobinę białka. Rzeczywiście, przygotowanie posiłków na bazie wymienionych posiłków, na początku diety może wydawać się dość czasochłonne. Jednak przy dobrej organizacji i opanowaniu przepisów, nikt nie będzie miał z tym większego problemu. W ramach przykładowych posiłków możemy przygotować jajecznicę z plastrami pomidora czy kurczaka w warzywnym sosie z aromatycznymi przyprawami. Jako przekąskę sprawdzą się orzechy, owoce czy plasterki wędliny.

dietaDieta ABS jest dobrą alternatywą do wszystkich restrykcyjnych diet, które być może wiele pań zna z własnego doświadczenia. Godząc przygotowanie posiłków z ćwiczeniami, możemy liczyć na szybkie efekty diety, a przy okazji poprawę samopoczucia i brak uczucia głodu, który często towarzyszy odchudzaniu.

Katarzyna Antos