dowiedz-sie-jak-dziala-hydrovag-odpowiedzi-eksperta

W jaki sposób HydroVag® przyspiesza proces gojenia tkanek po porodzie? Czy kurację z wykorzystaniem globulek należy przerwać na czas menstruacji? Na te i inne pytania odpowiada ekspert HydroVag®.

Czy przed użyciem globulek HydroVag można w jakiś sposób przeprowadzić próbę uczuleniową?

Jedyną słuszną próbą uczuleniową jest założenie globulki dopochwowo. Oczywiście przed założeniem globulki może Pani spróbować potrzeć nią czystą powierzchnię ciała w jakimś wrażliwym punkcie np. na nadgarstku lub szyi. Jeśli nie wystąpi uczucie swędzenia, czy długo utrzymujące się zaczerwienienie – może mieć Pani pewność, że nie jest Pani uczulona na produkt. Proszę przy tym pamiętać, że w miejscu aplikacji HydroVag występuje błona śluzowa, która może zareagować zupełnie inaczej niż skóra. Co więcej jeśli błona śluzowa pochwy jest bardzo cienka i doszło do przerwania ciągłości powierzchni pierwszy kontakt z produktem może wywołać delikatne uczucie pieczenia, które powinno bardzo szybko minąć.

Czy po aplikacji i rozpuszczeniu globulka może „wyciekać” z pochwy?

Substancje czynne występujące w HydroVag po wprowadzeniu do pochwy poprzez stopniowe rozpuszczanie podłoża uwalniają się do światła pochwy, natomiast podłoże będące tylko nośnikiem zgodnie z siłą ciążenia wydostaje się na zewnątrz pochwy. Dlatego też wskazane jest stosowanie globulki na noc i zakładanie wkładek higienicznych. HydroVag to jedne z najmniejszych globulek dostępnych na rynku, toteż ich wyciekanie jest stosunkowo niewielkie w porównaniu z innymi produktami występującymi w tej postaci.

Zastanawiasz się, jak działa HydroVag®? Zadaj pytanie ekspertowi za pośrednictwem formularza.

Artykuł sponsorowany