dzialanie-peelingu-migdalowego

Peeling migdałowy to tylko jedna z wielu możliwości różnorodnych zabiegów, oferowanych przez gabinety kosmetyczne i salony SPA. Kiedy warto się na niego zdecydować?

Przygotowanie do zabiegu cd.

Przed samym peelingiem musi nastąpić oczyszczenie twarzy, w celu usunięcia serum. Stanowi ono barierę dla kwasów AHA, ponieważ te nie rozpuszczają się w tłuszczach. Przed peelingiem właściwym nakładany jest tzw. pre-peeling. Wykorzystuje się tu kosmetyk, w którym stężenie kwasu migdałowego jest bardzo niskie. Dopiero później nakłada się peeling właściwy, z 50% lub więcej kwasem migdałowym i innymi składnikami (kwasem foliowym itp.). Po około 10-20 minutach peeling zostaje dokładnie zmyty, zaś na skórę nakładany jest silnie nawilżający krem.

Ważne jest również odpowiednie postępowanie już po zabiegu, po powrocie do domu. Skóra będzie bardzo wrażliwa, dlatego odpowiednie będą kremy, które złagodzą podrażnienia ale równocześnie ochronią ją przed czynnikami zewnętrznymi – zwłaszcza słońcem, które po silnym złuszczaniu skóry będzie mocniej oddziaływało na cerę.

Efekty zabiegu

  • zniwelowany lub zmniejszony trądzik
  • ujędrnienie skóry
  • wygładzenie zmarszczek powierzchniowych
  • rozjaśnienie przebarwień posłonecznych
  • przyspieszona regeneracja skóry.

Zabieg można wykonywać w ciągu roku bez ograniczeń, choć zalecane są jesienno-zimowe pory roku ze względu na mniejszą ekspozycję na słońce.

Magdalena Walma