majówka

Majowy długi weekend to okazja, by aktywnie spędzić wolny czas. Ekstremalna majówka zapewni nam mnóstwo ciekawych wrażeń. Z jakich atrakcji warto skorzystać?

Aktywny długi weekend

Zamiast siedzieć przed telewizorem i oglądać powtórki filmów czy seriali, warto wstać z kanapy i odrobinę się poruszać. Majówka to najlepszy czas, by dać organizmowi zastrzyk energii. Aktywność fizyczna sprawi, że poczujemy się lepiej. Ruch będzie również okazją do dobrej zabawy dla całej rodziny. Aktywny długi weekend pomoże nam naładować baterie. Pamiętajmy, że majówka wcale nie musi trwać tylko trzy dni. Możemy przedłużyć sobie wolny czas o cały tydzień. A wtedy tym bardziej nie warto siedzieć w domu. W jaki sposób możemy spędzić ekstremalną majówkę?

Rafting

Fanom wodnych atrakcji pojęcie będzie bliskie. Pozostałym wyjaśniamy, że rafting to spływ kajakami czy też pontonami. Atrakcje tego typu organizowane są na rzekach o różnej trudności spływu. Rafting to świetna rozrywka dla całej rodziny. Przy większej ekipie polecane są pontony, z którymi poradzą sobie nawet amatorzy ekstremalnych wyzwań. W pontonie powinny być minimum trzy osoby. Na trasie mogą być przeszkody, takie jak zapory czy kłody drzewa. Wówczas należy przenieść ponton czy kajak. Przed samym spływem, instruktor udziela niezbędnych informacji i przeprowadza szkolenie. Do dyspozycji turystów są kamizelki ratunkowe, które zapewniają bezpieczeństwo. Ceny jednorazowego spływu zaczynają się od kilkudziesięciu złotych. Wrażenia są niezapomniane, więc warto spróbować.

Park trampolin

Coraz bardziej modne stają się parki trampolin. To specyficzne miejsce, w którym odnajdą się dzieci i dorośli. Park zwykle podzielony jest na specjalne strefy. Baseny z gąbkami, tory przeszkód czy boiska do gier zespołowych to tylko nieliczne z propozycji. Park trampolin to doskonałe miejsce do treningów dla snowboardzistów. Wcześniej należy dokonać rezerwacji, wybierając termin i godzinę. W takim miejscu nikt nie będzie się nudził. To dobra alternatywa dla niepogody, ponieważ obiekty są zadaszone. W deszczową majówkę można spędzić tam aktywnie czas, doskonale się bawiąc i przy okazji ćwicząc.

Parki linowe

ekstremalna majówkaParki linowe to także ekstremalna atrakcja, zwykle zlokalizowana w górach. Choć można je spotkać także w dużych miastach. Lokalizacje tego typu to ścieżki linowe podwieszone nad ziemią. Przy zabezpieczeniu pozwalają na bezpieczną wspinaczkę i pokonywanie danych tras o różnym stopniu trudności. Dla dzieci będzie to wspaniała atrakcja. Gwarantujemy, że nie będą chciały opuścić parku. Ciekawym elementem większości takich miejsc jest kolejka tyrolska, która pozwoli poczuć nam odrobinę adrenaliny, jak przystało na ekstremalną rozrywkę.

Katarzyna Antos