Dzięki nieustannemu rozwojowi technologii medycyny estetycznej, co jakiś czas pojawiają się nowe sposoby walki z wypadaniem włosów. Chirurgiczny zabieg przeszczepienia włosów jest bez wątpienia skuteczny, jednak ostatnio coraz większą popularnością cieszy się laserowa stymulacja wzrostu włosa.
Ten niechirurgiczny zabieg zwiększa ukrwienia skóry głowy i cebulek włosów, lecząc nie tylko objaw wypadania, ale również przyczynę słabej kondycji naszych włosów. Jeżeli wynika ona z przerzedzenia włosów związanego z wiekiem, wypadania włosów po przebytej chorobie lub z chorobowego łojotoku skóry głowy- metoda laserowa idealnie jest idealnym rozwiązaniem. Nie tylko ograniczy wypadanie włosów, ale także sprawi, że włosy, które do tej pory były słabe, matowe, suche i cienkie zrewitalizują się.
Zabiegi laserowej stymulacji włosów oparte są na technologii mikrocyrkulacji, która wspomaga metabolizm komórek oraz syntezę białek. Unikalne światło lasera
penetruje głębokie tkanki skóry, dzięki czemu pobudza aktywność cebulek włosów poprzez jej lepsze ukrwienie. Ponadto nie wywołuje podrażnień i ma zdolność regenerowania obumierających komórek włosa, sprawiając, że będzie on grubszy i zdrowy.
Należy również zaznaczyć, że opisywany zabieg jest całkowicie bezbolesny
oraz bezpieczny. Jak wygląda jego przebieg? Zabiegi laserowe na włosy wykonuje się zawsze w seriach, zwykle wykonuje się pięć zabiegów. Częstotliwość ich wykonywania oraz ilość serii jest ustalana w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta z lekarzem medycyny estetycznej. Czerwone światło wytwarzane przez diody laseru ma właściwości lecznicze. Nasza skóra absorbuje fale świetlne w postaci energii świetlnej na poziomie komórek i przeobraża ją w energię chemiczną, która wspomaga proces gojenia tkanek oraz poprawia ich elastyczność. W ten sposób dostarcza tkankom przeciwutleniaczy i opóźnia procesy starzenia, gwarantując skuteczną regenerację. Sam proces leczenia jest prosty, wygodny, nowoczesny i skuteczny.
W przeprowadzonych badaniach skuteczności zabiegów laserowych na włosy, u 87% pacjentów progresja utraty ich zatrzymała się. Natomiast cała grupa badanych zauważyła odbudowę struktury oraz wyraźną poprawę jakości i objętości włosów. Ponadto osoby które odczuwały dyskomfort z powodu stanów zapalnych skóry głowy, zwróciły uwagę na łagodzący wpływa zabiegu na podobne problemy.
Zabieg laserowej stymulacji wzrostu włosa jest odpowiedni dla każdej kobiety bez względu na wiek czy kolor włosów. Przeciwwskazania są rzadkością, ale dla pełnego
bezpieczeństwa pacjentów w każdym profesjonalnym gabinecie medycyny estetycznej powinna zostać przeprowadzana konsultacja z lekarzem.
Anna J