Latające spodki cieszą się dużą popularnością wśród dzieci i młodzieży. Stanowią doskonałą formę rozrywki i rekreacji. Z dobrodziejstw frisbee można korzystać niezależnie od wieku.
Typowy latający spodek ma postać talerza o średnicy 20-25 cm. Frisbee zazwyczaj wykonuje się z tworzywa sztucznego. Latający spodek uwzględnia się preferencje użytkowników. Poszczególne talerze różnią się rozmiarem, ciężarem, twardością materiału. Wspomniane parametry znajdują odzwierciedlenie w trajektorii lotu.
Frisbee – działanie
Działanie frisbee opiera się na różnicy ciśnienia powietrza nad i pod dyskiem. Powstały gradient przyczynia się do powstania siły nośnej. Z kolei ruch obrotowy sprawia, iż mamy do czynienia ze stabilnym lotem. Za jego sprawą „talerz” może przemieścić się na odległość kilkuset metrów. Rozgrywki z wykorzystaniem frisbee sprowadzają się do rzucania i łapania spodka.
Ćwiczenia na refleks
W związku z tym, iż zabawy z frisbee nie wymagają świetnej kondycji i tężyzny fizycznej, mogą z niej korzystać zarówno seniorzy, jak i dzieci. W zmaganiach z latającym talerzem liczy się refleks. Osoby, które pracują za kółkiem, powinny doskonalić swoje umiejętności. Czasem refleks ratuje życie.
Frisbee – zabawy z psem
Niektóre osoby wykorzystują frisbee do zabaw z psem. Właściciele rzucają czworonogom spodek i tym samym ćwiczą ich zwinność. Zwierzę pożytkuje swoją energię i po powrocie domu nie przysparza problemów domownikom.
Irmina