gdy-nasz-partner-ma-niskie-libido

Każdy z nas różni się charakterem i temperamentem, dotyczy to także sfery seksualnej. Co zrobić, gdy twój partner ma niższe libido niż ty? Jak osiągnąć porozumienie przy dużej różnicy temperamentów seksualnych?

W obiegowej opinii wciąż pokutuje przekonanie, że mężczyzna zawsze ma ochotę na seks, podczas gdy libido kobiety z natury jest niższe i w rezultacie rzadziej staje się ona inicjatorką zbliżeń. To niezwykle krzywdzący stereotyp dla przedstawicieli obojga płci. Mężczyzn stawia on w roli seksualnej machiny, a kobieta mająca większy temperament seksualny z miejsca staje się nimfomanką. Tymczasem w rzeczywistości każdy z nas, niezależnie od płci, różni się libido. Ba, może ulegać one okresowym wahaniom w zależności od sytuacji życiowej, pory roku i przeżywanych emocji.

Gdy partner ma niskie libido, a my duży temperament seksualny

Kobiety, które mają większy apetyt na seks niż ich partner, często odczuwają frustrację. Nie rozumieją, dlaczego ich ukochany stracił zainteresowanie tą sferą życia i w poszukiwaniu odpowiedzi na to pytanie często dochodzą do nieciekawych wniosków. Niskie libido partnera wiążą ze spadkiem własnej atrakcyjności, co odbija się negatywnie na ich samoocenie. Niektóre kobiety usiłują rozpalić namiętność w związku, zakładając zmysłową bieliznę, zmieniając fryzurę i decydując się na mocniejszy makijaż. Gdy ich starania nie napotykają pozytywnej odpowiedzi ze strony partnera i okazują się bezowocne, w ich głowach zaczynają kiełkować podejrzenia o zdradę. Tymczasem za niskim libido partnera mogą stać zupełnie inne czynniki.

Stres przyczyną spadku libido?

Jednym z najczęściej spotykanych powodów, dla których mężczyźni tracą zainteresowanie seksem, jest stres. Gdy w pracy kłębią się problemy, a szef coraz częściej wspomina o konieczności redukcji etatów, libido panów gwałtownie spada. Mężczyzna, który zmaga się ze stresem, nierzadko całą swą energię koncentruje na problemie, co ma negatywne konsekwencje dla jego życia rodzinnego i erotycznego.

Irmina