Gdzie jest happy end? - Krystyna Mirek

Krystyna Mirek potrafi w niezwykle prosty i przystępny sposób przyglądać się problemom życia codziennego. Nawet najtrudniejsze sprawy ukazuje tak, iż w sercu czytelnika pojawia się nadzieja.  Gdzie jest happy end? to najnowsza powieść pisarki, która ukaże się już 10 lutego. Dlaczego warto po nią sięgnąć?

Kobieta, która w młodym wieku utraciła wiarę w miłość

Liwia to kobieta, która niebawem świętować będzie 40. urodziny. Jako młoda kobieta zaszła w ciążę i urodziła Anię. Niestety, Joachim nie tylko nie chciał zakładać z nią rodziny, ale też nigdy nie interesował się swoją córką. W rezultacie Liwia straciła wiarę w miłość. W przekonaniu, iż mężczyznom, zwłaszcza tym przystojnym nie wolno ufać, utwierdziła ją mama.

Kim jest łowczyni promocji i perfekcyjna pani domu?

Pani Janina to dość specyficzna osoba. Poluje na wszelkie promocje, stara się żyć oszczędnie, a wszystko, co zbędne, próbuje odsprzedać innym. Prowadzi ona skromny dom. Jednocześnie dość mocno kontroluje wszystkich członków rodziny. Sprawdza, czy Ania się uczy, Liwia podchodzi poważnie do pracy i wydatków, a jej mąż wziął leki.  Nic się przed nią nie ukryje. Choć Liwia jest dorosłą kobietą, to boi się reakcji matki, która mogłaby odkryć, iż pozwala sobie ona na taki zbytek, jakim są książki. Pani Janina, z  bliżej nieokreślonych powodów, nienawidzi literatury. Nawet fakt, iż jej wnuczka czyta szkolne lektury, budzi w niej negatywne emocje. Janina wygląda wyjątkowo mało atrakcyjnie. Ma sporo nadprogramowych kilogramów, krótko ścięte włosy wysuszone stosowaniem najtańszych farb, ponadto ubiera się w stare, rozciągnięte swetry.

Rodzinne sekrety – o co w nich chodzi?

Nic dziwnego, że gdy pewnego dnia w domu państwa Brackich zjawia się kurier z borówkami, wszyscy przeżywają szok. Pani Janina staje się opryskliwa w stosunku do wnuczki, ukrywa się z borówkami w pokoju i nie chce nikomu wyjawić, o co chodzi w tej sprawie. Liwia też nie jest w stanie z niej nic wyciągnąć. W związku z tym, iż paczki przychodzą codziennie, córka Janiny postanawia zaczekać na kuriera. Gdy dopada przesyłkę, okazuje się, że jest ona adresowana do rodziny Brackich. Nadawca życzy Liwii wszystkiego najlepszego z okazji 40. urodzin. O co chodzi w tej sprawie? Jakie sekrety skrywa Janina? Co tak naprawdę wiemy o swoich rodzicach? Czy jesteśmy w stanie odtworzyć historię ich znajomości? Wiemy, jak na siebie wpadli?

Poszukiwanie własnej drogi to nie tylko sprawa młodych ludzi

Gdzie jest happy end? to powieść o rodzinnych sekretach, które mimo upływu czasu wciąż ciążą na sercu. To także książka o poszukiwaniu własnej drogi. Liwia, która dotychczas była silnie uzależniona od matki, postanawia stanąć na własne nogi i zawalczyć o siebie. Otwiera się też na miłość. Czy los przyniesie jej to, o czym marzy? Czy odnajdzie swoją drugą połówkę i przestanie żyć pod dyktando Janiny? Jak zmiany w życiu rodzinny wpłyną na Anię, córkę Liwii?  Kto jest nadawcą przesyłek i jaki ma w tym cel?

Gdzie jest happy end? to powieść, która intryguje i wzrusza. Od początku wiemy, że rodzina Brackich skrywa jakieś tajemnice i pragniemy je poznać. W rezultacie najnowsza powieść Krystyny Mirek pochłania uwagę czytelnika już od pierwszej strony i nie pozwala rozstać się z lekturą przed dojściem do jej zakończenia. To kolejna świetna książka w dorobku polskiej pisarki.