gospodarka-hormonalna-kobiety-dojrzalej

Ciało kobiety jest niczym doskonale działający zegarek, w którym hormony odgrywają rolę trybików i przekładni. Gospodarka hormonalna zmienia się w ciągu całego życia. Jak wygląda ona u kobiety dojrzałej?

Objawy menopauzy

Niektóre z objawów menopauzy są widoczne gołym okiem – odkładający się tłuszcz na brzuchu, uderzenia gorąca, zimne poty, utrata jędrności skóry, ataki złości. Jednak prawdziwe niebezpieczeństwo kryje się wewnątrz: problemy z pamięcią i koncentracją, osteoporoza, choroby stawów, spowolnienie przemiany materii, kłopoty natury intymnej.

W takiej sytuacji sięgnięcie po suplementację hormonalną wydaje się jedynym rozsądnym wyjściem. Uzupełnienie estrogenów pozwala zminimalizować nieprzyjemne i groźne skutki menopauzy. Z pomocą przychodzą nam: hormonalna terapia zastępcza (HTZ) i suplementacja fitohormonami, czyli roślinnymi odpowiednikami estrogenów.

Nie powinno się uzupełniać hormonów na własną rękę, należy robić to pod okiem lekarza – szczególnie, że każda kobieta ma inne zapotrzebowanie na estrogen. Wiele godnych zaufania suplementów roślinnych można kupić w aptece bez recepty – na przykład Ligunin – jednak należy zachować zdrowy rozsądek i skonsultować się z lekarzem.

Ciało kobiety jest jak zegarek, w którym wiele zależy od prawidłowej gospodarki hormonalnej. Na szczęście jej wahania możemy regulować dzięki odpowiedniej suplementacji fitoestrogenami, a także prowadząc zdrowy, aktywny tryb życia.

Oleofarm