hydromasaz-w-zaciszu-wlasnego-domu

Alternatywą masażu suchego jest masaż wodny czyli hydromasaż, który przeprowadzimy w domowym zaciszu, dzięki macie do hydromasażu umieszczonej w wannie.

Najnowsze modele umożliwiają użycie olejków aromatycznych i kontrolę mocy masażu na załączonym pilocie. Tysiące pęcherzyków powietrznych łagodnie masuje ciało, usuwając napięcie mięśni i łagodząc stres.

Hydromasaż jest doskonałą receptą na schorzenia kręgosłupa, bóle reumatyczne, zaburzenia krążenia i układu oddechowego. Pomoże również przy typowo menopauzalnych objawach jak bezsenność, zmęczenie, stresy, napięcia nerwowe, oraz kobiecych problemach w nadwadze i nieestetycznym cellulitem. Świetnie usuwa z organizmu toksyny i zbędne substancje przemiany materii, które zakłócają krążenie. Masaż wodny przyczyni się również do wzmocnienia mechanizmów odpornościowych organizmu na szkodliwe czynniki zewnętrzne.

Estetyczne, zadbane i zdrowe stopy zapewni nam korzystanie z wodnych kąpieli w specjalnie przeznaczonych do tego urządzeniach. Zaledwie kilka minut pielęgnacji dziennie wystarczy, aby zrelaksować zmęczone nogi po całodniowej pracy lub długich zakupach. Najnowsze typy masażerów nie tylko oferują relaksującą kąpiel wodną, ale także masaż bez wody oraz nagrzewanie światłem podczerwieni. Od naszych upodobań i nastroju zależy jaką opcję masażu wybierzemy lub czy je połączymy.

Co nam daje masaż stóp? Reguluje on ukrwienie warstw tkankowych i przywraca drożność żył i naczyń chłonnych. Pozwala również rozluźnić napięte mięśnie podeszwowe stopy, które nadwyrężamy w trakcie pracy stojącej lub chodzeniu na wysokich obcasach.
W przypadku użycia światła podczerwieni, przenika ono przez podeszwy stóp przyjemnie je ogrzewając, co sprawdza się szczególnie porą zimową.

Anna J